امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146804
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال‌الدین پیرمؤذن که به عنوان موافق هفتم کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس سخن ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال‌الدین پیرمؤذن که به عنوان موافق هفتم کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس سخن می‌ گفت، اظهار داشت: در سال‌های اخیر بودجه بر نفت تکیه داشت و ناکارآیی دولت‌ها با بودجه نفت پوشش داده می‌شد اما تقلیل درآمدهای نفتی باعث شد در بودجه سال جاری بر مردم و دیگر مزیت‌های اقتصادی کشور تکیه شود.

وی تأکید کرد: این وضعیت کمال مطلوب است و بودجه‌ریزی سال آتی دچار تغییر و تحول جدی نسبت به سال‌های گذشته شده و در راستای سیاست‌های بالادستی از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه پنجم تنظیم شده است.

نماینده اردبیل ادامه داد: محاسبات مراکز پژوهشی نشان می‌دهد به لحاظ تأثیر مستقیم هزینه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری بر رشد اقتصادی لایحه بودجه 94 منجر به 3 درصد رشد اقتصادی می‌شود و کاهش 3.3 درصدی هزینه‌های جاری در بودجه 94 نسبت به 93 در افزایش رشد اقتصادی مؤثر خواهد بود.

وی اضافه  کرد: لایحه بودجه 94 نسبت به سال‌های قبل با توجه به برخورداری از علم روز بودجه‌ریزی تحرک رشد اقتصادی دارا و ندار، بهبود اشتغال، افزایش کارآیی دولت در استان‌ها و شاخص‌های متعدد دیگری را هدف گرفته است و پیش‌بینی‌های عملیاتی راستین در آن صورت گرفته است.

پیرموذن افزود: این بودجه فضای معطر توسعه و محرومیت‌زدایی را به اقصی ‌نقاط کشور خاص روستاها خواهد برد و در آن برای خصوصی‌سازی سالم و بهره‌گیری از فاینانس بسترسازی شده و به محیط زیست، ورزش، بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ شهرها توجه کافی شده است.

وی تأکید کرد: نباید فراموش کرد که تغییر سیاست‌های اقتصادی دولت رانتی سوداگرانه و امثال آن و پایان دادن به دولت بزرگ که چوب لای چرخ توسعه است به مددرسانی عموم نمایندگان آگاه نیاز دارد.

نماینده اردبیل با بیان اینکه توسعه اقتصادی جلوه کمی توسعه و توسعه سیاسی و فرهنگی جلوه کیفی آن است، گفت: توجه به واردات کالاهای سرمایه‌ای و جمع کردن بساط فشارهای سیستمی به تولید‌کنندگان در این بودجه مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای اولین بار این بودجه هدفمند، کارا و واقع‌گرایانه موجبات درهم‌ریختگی نظامات حقوقی را پدید نمی‌آورد و در عین حال به کسری بودجه دامن نخواهد زد و به دلیل احتیاط نسبت به درآمدهای نفتی برای ملک و ملت کارآمد خواهد بود.

پیرموذن در پایان به حدیث پیامبر گرامی اسلام مبنی بر اینکه من از فقر اقتصادی بر امتم نگران نیستم بلکه از سوء تدبیر آنها می‌ترسم، اشاره کرد.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها