امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146809
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سلیمان عباسی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 94 کشور به عنوان موافق هشتم با اشاره ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سلیمان عباسی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 94 کشور به عنوان موافق هشتم با اشاره به ارائه به موقع لایحه بودجه از دولت قدردانی کرد و اظهار داشت: توجه به زیرساخت‌های اقتصادی، بهداشت و درمان، حمایت از تولید داخلی و توسعه مناطق محروم کشور از جمله نکات مثبت این لایحه به شمار می‌رود.
وی افزود: در راستای انضباط بودجه و شفافیت، نکات مثبتی وجود داشته که علاوه بر آن انتشار اوراق مشارکت، صکوک و اسناد خزانه اسلامی به عنوان فرصت‌های قابل اتکاء در بودجه به شمار می‌روند.
عباسی با تأکید بر اینکه یکسری از منابعی که در بودجه سال 93 به امور خاص اختصاص داده شده بود در لایحه فعلی حذف شده است،‌گفت: ماهیت بودجه طبق برنامه پنجم توسعه کشور تدوین شده و در آینده نیازمند اصلاح قوانین و مقررات نیست.
وی گفت: طبق این لایحه 16 هزار میلیارد ریال بابت خطوط لوله‌کشی گازرسانی با اولویت مناطق سردسیر و 3 هزار میلیارد ریال برای تأمین استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی مدارس اختصاص داده شده است.
این نماینده مجلس اختصاص 1200 میلیارد ریال برای طرح افزایش سرانه مدارس و 300 میلیارد ریال برای توسعه بخش کشاورزی را از دیگر نکات مثبت این لایحه برشمرد و افزود: در این لایحه 10 هزار میلیارد ریال در قالب کمک‌های فنی برای آبیاری صحیح در قالب الگوی کشت تخصیص داده شده است.
وی افزود: در این لایحه افزایش بنیه دفاعی از محل مکشوفات به فروش فرآورده‌های نفتی و تحویل آن تا سقف 10 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که در این خصوص انتظار می‌رفت بیش از این اعتبار تخصیص داده شود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه مبلغ 3300 میلیارد ریال درآمد از محل فروش سهام و بنگاه‌ها برای توسعه مناطق محروم در نظر گرفته شده است، گفت: بخشی از این اعتبارات در راستای تکمیل طرح‌های نیمه تمام اختصاص داده شده است.
وی گفت: علاوه بر این به صندوق توسعه ملی اجازه داده شده تا بخشی از منابع نزد بانک‌های دولتی و خصوصی در راستای اعطای تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی سپرده‌گذاری شود.
عباسی تأکید کرد: بیمه فعالیت‌های مدنی حمایت از صنایع دریایی و اختصاص 4 هزار میلیارد ریال برای توسعه شبکه‌های روستایی و انرژی‌های تجدید‌پذیر از نکات مثبت این لایحه به شمار می‌رود.
وی افزود: کنترل آلودگی‌های موجود در محیط زیست، احیای تالاب‌ها و رودخانه‌ها برای پایش محیط زیست در این لایحه در نظر گرفته شده است.
این نماینده مجلس اختصاص 285 میلیارد ریال هزینه بورسیه دانشجویان و تجهیز خوابگاه‌ها و دانشگاه‌ها را بسیار مؤثر خواند و گفت: در این لایحه به تحصیل رایگان حافظان قرآن کریم در دانشگاه‌ها به تأمین زمین و مسکن ایثارگران مورد توجه قرار گرفته است.
وی گفت: در این لایحه 53 هزار میلیارد ریال بابت حمایت از بخش تولید، حمل و نقل عمومی و جلوگیری از آلودگی در محیط زیست در نظر گرفته شده و در کنار آن 48 هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح تحول سلامت پیش‌بینی شده است.
عباسی با تأکید بر اینکه در این لایحه 10 هزار میلیارد ریال به اشتغال جوانان که دغدغه اصلی مسئولان کشور است تخصیص داده شده است، گفت: توجه به مناطق آزاد، حل معضلات سربازی غایبان با پرداخت جریمه و وابستگی کمتر بودجه به درآمدهای نفتی در کنار توانمندسازی و بهسازی سیستم‌های تولید از مهمترین نکات مثبت لایحه به شمار می‌رود.
وی در پایان از نمایندگان مجلس درخواست کرد به تصویب کلیات لایحه رأی مثبت بدهند.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها