امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146823
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی خضریان عضو اسبق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل عصر ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی خضریان عضو اسبق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل عصر امروز (یکشنبه) در مناظره با صادق زیباکلام در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: آقای زیباکلام می‌گویند که انقلاب اسلامی در سال 57 کامل و تکمیل شده اما باید توجه داشت که انقلاب همواره ساری و جاری است.

وی افزود: ما توانستیم در سال 57 زمینه حاکم شدن یک نظام اسلامی را فراهم کنیم که این خود یک پیروزی بزرگ به شمار می‌رود اما انقلاب به پایان نرسیده است.

خضریان معتقد است که بررسی چرایی انقلاب در سال 57 بسیار ساده است چرا که شعارهای مردم در آن زمان سند موثقی است.

عضو اسبق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به شعارهای مردم در سال 57 مبنی بر «استقلال،‌ آزادی‌، جمهوری اسلامی» و «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» اشاره و خاطرنشان کرد: شعار نخست حساسیت مردم و رویکرد مردم در سیاست داخلی است و شعار نه شرقی نه غربی نیز رویکرد سیاست خارجی نظام جدید بود و این همان نگاه سوم و قطب سوم در جهان است.

وی در ادامه تأکید کرد: باید در نظر داشت که نظام اسلامی ایران تنها نظامی است که هر ساله مقبولیت خود را در 22 بهمن ماه یعنی همزمان با جشن پیروزی انقلاب خود به رفراندوم عمومی می‌گذارد.

خضریان با بیان اینکه امروز حلقه بسته فکری در دانشگاه‌‌ها و جریانات سیاسی حضور دارند و فعال هستند،‌ گفت: این حلقه بسته فکری تاریک را از زوایای بسته خود می‌بینند و بنا دارند که انقلاب اسلامی را درگیر مسائل جزئی کنند.

عضو اسبق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ادعای صادق زیباکلام در این مناظره که انقلاب اسلامی در زمینه صنعتی تفاوتی با قبل از انقلاب اتخاذ نکرده است، گفت: آقای زیباکلام حتما شوخی می‌کنند چرا که کسی نافی راه‌آهن و ذوب آهن نبوده که حالا بخواهد ادامه بدهد و یا نابود کند.

وی مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را حاکمیت نظام سیاسی دینی عنوان و تصریح کرد: البته حاکمیت نظام سیاسی دینی ما قابل بحث است اما فی‌ نفسه یک افتخار و یک دستاورد محسوب می‌شود.

خضریان خاطرنشان کرد: ما در زمان پهلوی استقلال سیاسی نداشتیم، خود آقای محمدرضا پهلوی نیز می‌گوید که کاردار انگلیس برای انتخابات مجلس شورای ملی لیست 80 نفره و سفیر روس نیز لیستی 30 نفره دادند تا این افراد وارد مجلس شوند و شدند.

دبیر اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با تأکید بر اینکه گفتمان آقای زیباکلام بر ما نمی‌توانیم است، گفت: شما امروز در دانشگاه که محل آزمایشگاه، تحقیق و تست افراد است به یک گروه موسیقی که اینجا برنامه اجرا کردند انتقاد می‌کنید و اینگونه در ذوق آنان می‌زنید.

وی تأکید کرد: آقای زیباکلام تفکر شما اینگونه است که به افراد می‌گویید شما اصلا حق ندارید فکر کنید و یا حق ندارید حرف بزنید و به نوعی ما نمی‌توانیم را در درون مغزها تزریق می‌کنید اما انقلاب اسلامی ما می‌توانیم و بر روی پای خود ایستادن را بارور کرد.

خضریان به این ادعای صادق زیباکلام مبنی بر اینکه مردم انقلاب کردند تا زندان اوین جمع شود و یا اینکه زندانی سیاسی وجود نداشته باشد واکنش نشان داد و گفت:‌ چه کسی گفته که قرار بود پس از انقلاب زندان‌‌ها جمع شود و یا اینکه زندانیان سیاسی نباشد به هر حال هر حکومتی مخالفان خود را دارد در زمان خود امام نیز بسیاری از اعدام‌های انقلابی تحت نظر ایشان صورت گرفت، بنابراین ادعای شما سندیت ندارد.

عضو اسبق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تأکید کرد: هیچ نظامی این را تأیید نکرده که برای مخالفانی که دست به ترور می‌زنند و یا اسلحه به دست می‌‌گیرند کارناوال خیابانی راه بیندازد و برای آنها سوت و کف بزند.

وی ادامه داد: آقای زیباکلام! شما به خاطر دارید که پس از سال 57 عده‌ای بودند که با توزیع عادلانه سرمایه مخالف بودند و می‌گفتند با این اقدام به هر فردی بخش کوچکی می‌رسد بنابراین این سرمایه‌ها را به مدیران عالی بدهید و اگر پولی هم حیف و میل شد خیلی پیگیری نکنید. این آقایان همچنین در خطبه نماز جمعه توزیع عادلانه سرمایه را به یک کیک تشبیه کردند و گفتند که اگر بخواهیم این کیک را تقسیم کنیم به هر کسی ذره‌ای کم می‌رسد اما ما دیدیم که خودشان ته ظرف کیک را هم لیسیدند.

خضریان با طرح این پرسش که چه کسی گفته در دوران پهلوی مردم به رفاه نسبی رسیده بودند، گفت:‌ بعد از انقلاب ما مناطقی توسط کمیته امداد طرح شد که مردم آن مناطق حتی نمی‌دانستند رژیم پهلوی رفته و حالا نظام جمهوری اسلامی مستقر شده است بنابراین چنین رژیمی چگونه می‌توانست رفاه نسبی ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها