امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146828
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهوری در دیدار ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهوری در دیدار با برخی از علما و مراجع عظام تقلید در قم سیاست‌های فرهنگی دولت تدبیر و امید را با ایشان در میان گذاشت.

بر اساس این گزارش وی در یک سفر فشرده کوتاه به قم با حضرات آیات علوی گرگانی، نوری همدانی و جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار آیت الله علوی گرگانی ایشان ضمن تقدیر از تلاش های دولت در حوزه های مختلف، خطاب به مشاور فرهنگی رئیس جمهوری اظهار کرد: دولت در طرح ها و برنامه‌های خود، خصوصاً در برنامه‌های فرهنگی از نظرات علما و حوزه‌های علمیه استفاده کند.

وی همچنین با تاکید براینکه تا حد امکان همه امور مملکت باید به مردم واگذار شود، ابراز کرد: نظارت دولت بر امور خصوصاً در مسائل فرهنگی تقویت شود، مسائل اقتصادی و معیشتی مردم مهم است اما اهمیت مسائل فرهنگی اگر بیشتر نباشد کمتر نیست.

آیت‌الله علوی گرگانی در ادامه از رابطه خوب دولت و حوزه‌های علمیه و تلاشی که دولت برای تقویت این رابطه به عمل می‌آورد تقدیر و تمجید کرد.

این گزارش حاکی است آیت الله نوری همدانی نیز پس از به حضور پذیرفتن آشنا ضمن تاکید بر توجه دولت به مسأله معیشت مردم تصریح کرد: تلاش‌های دولت و شخص رئیس جمهوری و فعالیت‌هایی که در راستای بهبود وضعیت معیشت مردم صورت گرفته قابل تقدیر است اما حساسیت دولت نسبت به معیشت مردم باید بیشتر شود. ایشان همچنین از تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان تقدیر و تشکر کرد و خواستار تقویت بیشتر رابطه دولت با مراجع تقلید و حوزه‌های علمیه شد.

آیت الله جوادی آملی نیز در دیدار مشاور رئیس جمهور، رابطه دولت با حوزه‌های علمیه، مراجع تقلید و علما را مناسب توصیف و تاکید کرد: دولت بحمدلله بر مسائل جامعه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اشراف خوبی دارد و انشاءا... مشکلات موجود نیز با صبر و توکل بر خدا رفع خواهد شد.

آشنا، همچنین با آیت الله بوشهری، رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسرکشور نیز دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله حسینی بوشهری در این دیدار ضمن تاکید براینکه ارتباط خوبی که بین دولت و مراجع پدید آمده باید حفظ و تقویت شود؛ خطاب به آشنا تأکید کرد: دولت باید از ظرفیت‌های موجود در حوزه های علمیه خصوصاً ظرفیت‌های فرهنگی استفاده کند.

رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور در این دیدار تصریح کرد: نقش حوزه در مسائل فرهنگی بسیار مهم است و دولت می‌تواند تک تک نیازهای خود را با حوزه‌های علمیه درمیان بگذارد. ما اعلام کرده‌ایم که آماده کمک به دولت هستیم.

مشاور فرهنگی رئیس جمهوری همچنین در پایان سفر فشرده خود به شهر مقدس قم،پیش از دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین صلاحی‌منش استاندار قم با دو گروه منتخب از مجمع نمایندگان طلاب و تعدادی از فضلا و نخبگان حوزه علمیه نیز دیدار و گفتگو کرد. آشنا در این دیدارها ضمن دریافت نظرات و دیدگاه‌های آیات و مراجع عظام و طلاب و نخبگان قم، به بررسی رابطه دولت و روحانیت و چگونگی هم افزایی بیشتر در این خصوص پرداخت.

حسام‌الدین آشنا در این دیدارها همچنین ضمن ابلاغ سلام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی خدمت مراجع عظام تقلید و علما، سیاست‌های فرهنگی دولت تدبیر و امید را همسو با ارزش‌های اسلامی و باورهای مذهبی بیان کرد و گفت: همه هم وغم دولت براین است که رابطه‌ای مناسب و مستحکم با حوزه‌های علمیه داشته باشد.

مشاور فرهنگی رئیس جمهوری با تاکید براین که اقدامات مناسبی در این دولت برای پرهیز از افراط وتفریط در حوزه فرهنگ به عمل آمده است گفت: در همه برنامه‌های فرهنگی دولت، دغدغه‌های دینی و ارزش‌های اسلامی مورد توجه مراجع عظام تقلید و علمای حوزه‌های علمیه مد نظر بوده است و هیچ یک از مسئولان فرهنگی به این مسائل بی‌توجه نبوده و نیستند.

آشنا گسترش و تحکیم روابط دولت با حوزه‌های علمیه قم و مراجع تقلید عظام را از مهمترین برنامه‌های رئیس جمهوری عنوان کرد و گفت: این آمادگی در مجموعه دولت وجود دارد که از دیدگاه‌ها و نظرات مراجع عظام تقلید و علما و فضلای حوزه علمیه قم در هرچه بهتر شدن مسائل فرهنگی و دینی جامعه استفاده شود.

آشنا همچنین با حجت الاسلام و المسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار زمینه‌های عقد تفاهم‌نامه همکاری میان این دفتر و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

مشاور فرهنگی رئیس جمهوری در پایان سفر خود به قم فضای موجود را بسیار مثبت ارزیابی نمود و از علما و نخبگان حوزوی و مسئولان استان صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها