امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146836
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آیین گشایش دستاوردهای آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد واحد تهران ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آیین گشایش دستاوردهای آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد واحد تهران اظهار کرد: بودجه حوزه پزشکی دانشگاه آزاد در سال جاری 500 میلیارد تومان بود که این رقم با افزایش دو برابری در سال آینده به هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی گفت: متأسفانه برخی به حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد بی‌توجهی می‌کنند و برای در مقابل پیشرفت آن مانع تراشی می‌کنند در حالی که این دانشگاه دانشجویانی پرتلاش و اساتیدی بزرگ مانند دکتر سید محمود طباطبایی در اختیار دارد.

میرزاده گفت: دانشگاه آزاد بار مالی زیادی را از دوش دولت بر می‌دارد و در تمام دنیا از سازمان‌ها و مراکز غیر دولتی که بار مالی دولت را بر می‌دارند حمایت می‌شود ولی متأسفانه در ایران در مقابل ما سنگ‌اندازی می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسئولان وزارت بهداشت که به بهانه نقص استاندارد به دنبال تعطیل کردن علوم پزشکی دانشگاه آزاد هستند باید زحمت کشیده به دانشگاه‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد بروند تا از نزدیک با توانایی‌های این دانشگاه‌ها آشنا شوند چرا که برخی تصمیمات از روی نا آگاهی و عدم شناخت صورت می‌گیرد.

میرزاده خاطرنشان کرد: تلاش برای تعطیل کردن علوم پزشکی دانشگاه آزاد در حالی صورت می‌گیرد که هر روزه در حال بهبود شاخص‌ها هستیم چنانچه اکنون 1500 تخت فعال در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه آزاد وجود دارد و این رقم در سال‌های آینده به 3 هزار تخت افزایش خواهد یافت که خدمت بزرگی به دولت و جامعه خواهد بود.

امکانات دانشگاه آزاد از دانشگاههای دولتی بهتر است

وی گفت: چندی پیش دیداری از دانشگاه علوم پزشکی گرگان داشتم و متوجه شدم که این دانشگاه از نظر امکانات و تجهیزات از دانشگاه‌های دولتی وضعیت بهتری داردو دانشجویان باهوش‌تر و اساتید مجربی دارد و این موضوع در مورد تمام واحدهای دانشگاه‌ آزاد مصداق دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دولت از ابتدای بر سر کار آمدن اعلام کرده است که نیازمند چندین سال برای حل کردن مشکلات سال‌های گذشته است و هیچگاه اعلام نمی‌کند به علت نقصی که در یک محلی وجود دارد قصد دارد آنجا را تعطیل کند چرا که تعطیلی محل‌ها به معنای کم‌لطفی به کسانی است که در آنجا زحمت کشیده‌اند و آن را به جایی رسانده‌اند.

میرزاده تاکید کرد: دانشگاه آزاد نیز مانند سایر حوزه‌ها در سال‌های گذشته با مشکلاتی مواجه شده است که در حال حل کردن این مشکلات است چرا که مگر دولت توانسته‌است در یک سال و نیم گذشته مشکلات خود را حل کند تا دانشگاه آزاد نیز بتواند این کارها را انجام بدهد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه مانع‌تراشی در راه توسعه دانشگاه آزاد به یک گرفتاری مزمن تبدیل شده است در حالی که این دانشگاه باری را از روی دوش دولت بر می‌داردو خود بار بسیاری از مانع‌تراشی‌ها را به دوش می‌کشد.

وی یکی از بزرگترین بهانه‌جویی‌ها را بهانه نقص استانداردها در دانشگاه آزاد دانست و گفت: این سخنان و بهانه‌ها در حالی مطرح می‌شود که دانشگاه آزاد خود دغدغه استاندارد دارد و به دنبال بهترین کیفیت‌ها و استانداردهاست و برای حل این مشکل مسئولین باید وقت بگذارند و از دانشگاه آزاد دیدن کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: چطور می‌شود به دانشجویی که در حال تحصیل در یک رشته است و با جدیت آن را پی می‌گیرد گفت رشته و مدرک تو دیگر اعتبار ندارد چرا که زندگی خود را براساس این کار قرار داده است.

درخواست میرزاده از روحانی

میرزاده از آقای روحانی خواست شخصاً در مورد توسعه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد ورود کنند و نسبت به تنگ‌نظری‌های برخی در رابطه با دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد و حاشیه‌سازی آنها واکنش نشان دهند چرا که برخی افراد دانشجویان را مقابل دانشگاه قرار می‌دهند و آنها را دلسرد می‌کنند.

میرزاده تاکید کرد: هیچکس نمی‌تواند مقابله توسعه و پیشرفت دانشگاه آزاد بایستد چرا که تاکنون به برند برتر در منطقه تبدیل شده است و جایگاه خود را بر ذهن و فرهنگ این سرزمین باز کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اساتید دانشگاه آزاد 51 هزار مقاله بین‌المللی ارائه داده‌اند و ایران به این واسطه توانسته است خود را در جایگاه بهترین کشورهای تولید کننده علم قرار دهد و اگر دانشگاه آزاد نبود رشته‌های مختلف پزشکی به این درجه از رشد نمی‌رسیدند.

میرزاده تصریح کرد: همگان باید اجازه دهند مدیران دانشگاه آزاد با جدیت علوم پزشکی را در این دانشگاه ارتقاء بخشند چرا که خود مدیران اهل استانداردسازی و خواستار افزایش کیفیت هستند.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد نهادی غیر دولتی است پس دست‌اندرکاران و تصمیم‌گیران برای دانشگاه آزاد «آن قدر به پر و پای ما نپیچند» ضمن اینکه ما با شناخت استانداردها می‌توانیم در سطح ملی و بین‌المللی برند برتر باشیم و در این راستا دکتر باقر لاریجانی قراردادهای بین‌المللی را با سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی منعقد کرد.

میرزاده گفت: تاکنون هر درخواستی که توسط دکتر لاریجانی مشاور من در حوزه علوم پزشکی عنوان شده با فراغ باز پذیرفته‌ام و از هر اقدامی در راستای توسعه رشته پزشکی حمایت می‌کنم و تجهیزات کافی برای رشد این رشته تهیه خواهم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: هم‌اکنون خدمت دکتر طباطبایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد واحد تهران اعلام می‌کنم از نظر مالی به هیچ وجه در مضیقه نخواهید بود و من به هر شکل ممکن حتی از زیر سنگ هم پول توسعه دانشگاه‌های پزشکی را تامین خواهم کرد و شما باید با جدیت کار خود را انجام دهید و به فرزندان این مرز و بوم خدمت‌رسانی کنید.

وی خاطرنشان کرد: در 32 سال گذشته در راه توسعه رشته علوم پزشکی دانشگاه آزاد مانع‌تراشی‌هایی صورت گرفته است که من علت آن را نمی‌دانم که این مانع‌تراشی‌ها اجازه رشد رشته‌های پزشکی را مانند علوم مهندسی نداده است اما هم‌اکنون این اتفاق نظر بین تصمیم‌گیران دانشگاه آزاد وجود دارد که برای رشد علوم پزشکی در دانشگاه آزاد تمام سعی خود را به کار گیریم تا این دانشگاه در حوزه پزشکی به برند منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از 400 واحد فعال دانشگاه آزاد در کشور 90 واحد علوم پزشکی وجود دارد که دارای آزمایشگاه‌های خوب، اساتید خوب و دانشجویان باهوش هستند و دل من می‌سوزد که با این همه امکانات و نیروی انسانی مناسب با مانع‌تراشی از توسعه ما پیشگیری می‌کنند.

IQ دانشجویان دانشگاه آزاد از دولتی بالاتر است

میرزاده گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد از آی‌کیو، ای‌کیو و اس‌کیوی بالاتری از عموم دانشجویان دانشگاه‌های دولتی دارند و جمیع این 3 موضوع باعث شده است که تاثیرگذاری بیشتری در فرهنگ و اقتصاد داشته باشند هرچند شاید برخی ادعا کنند آی‌کیوی دانشجویان دولتی بیش از دانشگاه آزاد است.

وی گفت: 40 درصد آموزش پزشکی کشور در اختیار دانشگاه آزاد است و از این نظر شایان اعتنا و قدردانی هستیم و من قول می‌دهم برای توسعه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد هر اقدام لازم را انجام دهم و به کسانی که با ما مخالفت می‌کنند پیشنهاد می‌کنم که دانشگاه‌های علوم پزشکی را از نزدیک ببینند چرا که در این صورت قطعاً با ما هم‌نظر خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار