امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146841
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، خانه های بهداشت، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و صیانت از سلامت مردم را به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، خانه های بهداشت، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و صیانت از سلامت مردم را به عهده دارند و ارتقای& zwnj; شاخص ‌های‌ بهداشتی‌ کشور به ویژه در روستاها مرهون فعالیت های آنهاست.
بر اساس این گزارش، مهمترین ماموریت خانه های بهداشت در مناطق روستایی، ارائه خدمات پیشگیرانه و بهبود کیفیت زندگی، مراقبت مادر، کودک، بهداشت محیط، بهسازی محیط، آموزش مردم، ارائه مکمل‌ و دیگر موارد است که در حال حاضر با توجه به تغییر چهره بیماری ها از واگیر به سمت غیر واگیر، برنامه‌ های کنترل فشار خون، دیابت و بهداشت روان هم به برنامه خانه‌های بهداشت اضافه شده است.

ساخت، تجهیز، بازسازی و بهره‌برداری از هزار و 995 خانه بهداشت جدید تا بهمن امسال همچنین تحول در خدمات مراقبت های اولیه برای 23 میلیون روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر از برنامه های وزارت بهداشت اعلام شده بود که اکنون به مناسبت سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب، هزار خانه بهداشت افتتاح می شود.

مراسم بهره برداری از هزار خانه بهداشت به طور همزمان در سراسر کشور ساعت 10 تا 11 صبح امروز در شبکه های 4، سلامت، شما و شبکه استانی مازندران به طور مستقیم پخش شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها