امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146845
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار فارس، رحمت اله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حفظ باغات شهر تهران، افزود: برای ...

به گزارش خبرنگار فارس، رحمت اله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حفظ باغات شهر تهران، افزود: برای اولین بار موضوع آلودگی هوا در سال 54 در مجلس شورای ملی مطرح شد و دولت ملزوم به کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ شد با این وجود در سال 73 در برنامه دوم توسعه نیز این موضوع مجدد مورد تاکید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مساله کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و برنامه ریزی برای این منظور در برنامه  سوم و چهارم توسعه نیز مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: سازمان جهانی بهداشت در سال 2004 اعلام کرد که آلودگی هوا در سالهای اخیر معضل زیست محیطی ایجاده کرده به طوری که دو درصد از مرگ و میرهای جهان را به خود اختصاص داده است یعنی سالانه یک میلیون و 200 هزار مرگ به دلیل آلودگی هوا صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، ادامه داد: بر اساس گزارشات اخیر سازمان جهانی بهداشت، آلودگی هوا یکی از علل مرگ و میر از طریق بیماری های قلب و عروق، سرطان ها و بیماری های ریوی است، همچنین این سازمان اعلام کرده که در ایران اگر ریزگردها کنترل نشود، 10 تا 32 درصد بر میزان مرگ و میر و بیماریها اثرگذار خواهد بود.

حافظی تصریح کرد: در کشور ما هزینه و خسارت های ناشی از مرگ و میر در هر سال به دلیل آلودگی هوا بر اساس شاخص های بیمه و با قیمت دلار 2 هزار و 300 تومانی، سالانه معادل 143 میلیون دلار تخمین زده شده است.

وی با تاکید بر اینکه دیگر فرصتی وجود ندارد و هر آنچه هست تهدید است، گفت: از جمله راهکارهای حفاظت مقابله با آلودگی هوا، حفاظت از اکو سیستم های طبیعی و ترمیم اثرات سوءگذشته بر محیط زیست شهر تهران است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها