امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146848
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی امروز در هشتمین همایش مسئولان استانی ستاد

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی امروز در هشتمین همایش مسئولان استانی ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد در سخنانی با اشاره به اهمیت سواد‌آموزی اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش بخشنامه‌ای کرده است که هر مدرسه یک کلاس نهضت داشته باشد که باید به آن عمل شود.

وی ادامه داد: دومین نکته در خصوص نهضت سوادآموزی اینکه دولت اعلام کرده است پولی برای تشویق به افراد بیسواد برای سوادآموزی داده می‌شود و دیگر اینکه 60 هزار نفر نیز از طریق بسیج سازندگی باسواد می‌شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی افزود: باید به دانش‌آموزان یک حرفه یاد دهیم و در دانشگاه نیز حرفه‌آموزی وجود داشته باشد چرا که شغل اداری نیست.

وی یادآور شد: مشکل این است که دیپلمه‌ها و در دانشگاه‌ها هنری ندارند و رئیس‌جمهور نیز روز پژوهش اعلام کرد پژوهش‌ها باید مفید باشند و باید جوهر دانش‌آموزان را کشف کنیم.

این استاد قرآن اضافه کرد: بسیج و دانش‌آموزان باید منادیان نماز شوند چرا که کاهل نماز زیاد داریم و خیلی‌ها نیز بانشاط نماز نمی‌خوانند و باید قصه نماز در آموزش و پرورش حل شده و بسیجی و دانش‌آموزی نداشته باشیم که نمازش غلط باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی تصریح کرد: باید یک کتاب نماز در هر خانه‌ای وجود داشته باشد و هر کس که خوش‌صداست در مسجد نماز بگوید و ستاد اقامه نماز همه کتاب‌هایش را به رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه مسئله وجود یک کلاس سوادآموزی در مدرسه، کمک بسیج در سواد‌آموزی و مسئله نماز را باید جدی گرفت افزود: چه کمالی وجود دارد که در نماز نباشد و بیش از 130 مورد از کمالات در نماز وجود دارد.

این استاد علوم قرآنی خاطرنشان کرد: یکی از بحث‌های انجمن اولیا و مربیان باید نماز باشد و 3 شرط صحت و درست بودن شرط قبولی و کمال نماز از شروط نماز است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها