امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146849
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سرهنگ علی صابر ماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در هشتمین همایش مسئولان

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سرهنگ علی صابر ماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در هشتمین همایش مسئولان استانی ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی که امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد در سخنانی، اظهار داشت: پایه اصلی بسیج، بسیج دانش‌آموزی است.

وی ادامه داد: 9 هزار و 500 دبیرستان و هنرستان مسئول بسیج آن دانش‌آموز است و در بحث راهیان نور امسال قرارگاه تخصصی ایجاد شد که بحث ایمنی سفر راهیان نور در آن بسیار چشمگیر بود و 503 هزار و 372 دانش‌آموز تا الان به راهیان نور اعزام شده است و تاکنون نیز هیچ حادثه‌ای نداشته‌ایم و جانشین تام‌الاختیار وزیر آموزش و پرورش در ستاد راهیان نور برعهده معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش است.

سرهنگ ماهانی افزود: در بحث کیفیت راهیان نور با یک ستاد فرهنگی آن هدایت می‌شود و قرار شد اگر در سال آینده بحث کمیت دنبال شود یک نماینده آموزش و پرورش نیز در آن ستاد عضو باشد.

وی با اشاره به بحث تعالی مدیریت در آموزش و پرورش یادآور شد: این طرح طرح بسیار خوبی برای کیفیت‌بخشی در مدارس است و یکی از کارهای مدیر مدرسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهیم در سفرهای استانی موانع در سر جایگاه بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان را حل کند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی اضافه کرد: 5 میلیون دانش‌آموز عضو بسیج دانش‌آموزی هستند که این تعداد در 60 هزار مدرسه فعالیت می‌کنند و در خصوص درس آمادگی دفاعی نیز آئین‌نامه این درس پس از 21 سال عملیاتی شده است که در این فاصله درسی مشخص نشده بود که اگر این آئین‌نامه عملیاتی شود بسیار خوب است.

سرهنگ ماهانی گفت: سالانه 400 هزار دانش‌آموز با میدان تیر آشنا می‌شوند و از نزدیک اسلحه در دست می‌گیرند که اگر این دوره را بگذرانند مزایای خوبی برای آنها داشته و اگر قانون اجرا شود دو ماه کسری خدمت سربازی آنها محاسبه می‌شود و باعث ایجاد انگیزه در آنها خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها