امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146850
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدجواد حسینی مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی امروز در هشتمین همایش مسئولان

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدجواد حسینی مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی امروز در هشتمین همایش مسئولان استانی ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد در سخنانی با اشاره به اهمیت مشارکت در آموزش و پرورش اظهار داشت: در بحث مشارکت‌جویی و مشارکت‌پذیری باید ابتدا تمام ارکان مشارکت در آموزش و پرورش را شناسایی کنیم.

وی ادامه داد: دمای حرارت جامعه را در مدرسه باید سنجید و مشارکت دانش‌آموزان، معلمان و اولیا اصلی انکارناپذیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی افزود: امروز از جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری این استان 460 هزار دانش آموز عضو بسیج دانش‌آموزی هستند و 42 هزار معلم نیز عضو بسیج فرهنگیان هستند و با 72 درصد همه ادارات وارد تفاهم شده‌ایم که یکی از نهادهای اثرگذار سپاه پاسداران و بسیج است.

حسینی یادآور شد: 29 هزار دانش‌آموز در مسابقات علمی و پژوهشی شرکت کرده‌اند و 9 هزار حلقه صالحین دانش‌آموزی داشته‌ایم و در طرح هجرت 3 نیز 24 هزار دانش‌آموز در اردوهای یک روزه و در بحث زیباسازی مدارس شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به نقش مهم سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: سند تحول بنیادین در فکر آن است که نظام کپسولی شده آموزش را تبدیل به یک نهاد فرهنگی و تربیتی کند و امروز نمره‌محوری و کلاس‌محوری در حال تغییر و تحول است و تقویت دینی یک نگاه استراتژیک در آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی تصریح کرد: دانش‌آموزان امروز در حال ورود به شهر و کشوری هستند که یک جهان مجازی به آن وارد شده است و نیاز داریم برای تحقق هویت دینی پایگاه‌های نیرومندی در آموزش و پرورش ترتیب دهیم و چیزی مهمتر از قرآن نیست و ضلع دیگر آن فطرت است.

حسینی با اشاره به جریان امام‌شناسی گفت: ضلع سوم نماز است و ضلع دیگر نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که در این راستا 26 هزار و 576 دانش‌آموز از استان خراسان رضوی به راهیان نور اعزام شدند.

وی با اشاره به طرح‌های ابتکاری منطقه خراسان رضوی خاطر نشان کرد: طرح راوی دانش‌آموز که در آن دانش‌آموزان به راهیان نور می‌روند و دل‌نوشته‌های خود را جمع‌آوری می‌کنند و در یک جشنواره شرکت می‌کنند و طرح شهیدپژوهی و راوی معلم که معلمان در طول سال نکات آموزش دیده را در مدارس به اجرا در می‌آورند از جمله آنهاست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها