امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146868
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در اولین گردهمایی شبی با کارآگاهان اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در اولین گردهمایی شبی با کارآگاهان اظهار داشت: هر سازمان دارای سرمایه‌ای است که قاعدتا سرمایه اصلی پلیس آگاهی، کارآگاهان است.

وی تصریح کرد: ما مرهون تلاش و زحمت کارآگاهان هستیم چرا که یکی از سرمایه‌های اصلی پلیس اعتمادی است که مردم نسبت به پلیس دارند که دسترنج فعالیت کارآگاهان است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مسئله مهم برای برگزاری این همایش آن بود که کارآگاهان بازنشسته تجربه‌های گرانقدر و زیادی را با خود می‌بردند، تجربه‌ای که ذره ذره جمع شده و ارزشمند بود.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که باعث شده که ما در پلیس آگاهی بعضا موفق نباشیم اخذ تجربیات از کارآگاهان است و آنچه که ما را وادار کرد این شعار بود که «می‌نویسیم تا ارزش‌های پلیس آگاهی زنده بماند»

سردار مقیمی با بیان این مطلب که هر کارآگاه یک محقق است، گفت: ما این شعار را یک کاربرد می‌دانیم چرا که هر کار کارآگاهی از تحقیق شروع می‌شود؛ البته محققی ارزش کارش ماندگار است که بنویسد لذا پلیس آگاهی با ارج نهادن به پیشکسوتان و نوشتن تجربیات آنها خود را ملزم می‌داند که نشست‌های مستمری در این زمینه داشته باشد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ایجاد رفتارهای مناسب جهت تولید دانش بومی و اصیل پلیس، حفظ نگهداری علوم و مبارزه با کشف جرم، زمینه‌سازی بستر مناسب برای انتقال تجارب و تقویت فرهنگ نوشتن در بین پلیس آگاهی را از جمله اهداف این همایش عنوان کرد و افزود: ایجاد زمینه تعامل و آشنایی کارآگاهان با هم نیز از جمله این اهداف است.

وی ادامه داد: در پلیس آگاهی نوع آموزش، استاد و شاگردی است و صحنه کار، کلاس درس است.

سردار مقیمی خاطر نشان کرد: بنا داریم در سال آینده به تعداد همه پیشکسوتان تجارب آنها را جمع‌آوری و در کتابی با نام خودشان ثبت و ضبط کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار