امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146873
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی وقوع تیراندازی‌های اخیر در کپنهاگ دانمارک، حزب سوسیالیست حاکم فرانسه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی وقوع تیراندازی‌های اخیر در کپنهاگ دانمارک، حزب سوسیالیست حاکم فرانسه در موضع& zwnj;گیری قابل توجه و پرسش‌برانگیز خواستار برگزاری تجمع همبستگی با مردم این کشور مقابل سفارت دانمارک در پاریس در روز دوشنبه شد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، در پی وقوع تیراندازی‌های اخیر در شهر کپنهاگ پایتخت دانمارک، حزب سوسیالیست فرانسه امروز یکشنبه طی فراخوانی بمنظور اعلام همبستگی با مردم این کشور، خواستار برگزاری تجمع مقابل سفارت دانمارک در پاریس در روز دوشنبه (فردا) شد.

حزب سوسیالیست فرانسه با صدور بیانیه‌ای کوتاه، با شبیه دانستن این تیراندازی‌ها با حملات پاریس در محکومیت آن اعلام کرد: حزب سوسیالیست خواستار آن است که ساعت 6 بعدازظهر روز دوشنبه تجمعی بمنظور اعلام همبستگی و همدردی با مردم دانمارک مقابل سفارت این کشور در پاریس برگزار شود.

فردی ناشناس روز گذشته در یک کنیسه در مرکز شهر کپنهاگ پایتخت دانمارک تیراندازی کرد و پس از تیراندازی از صحنه فرار کرد.

پلیس دانمارک اعلام کرد که در این حمله یک نفر براثر اصابت گلوله به سرش کشته شد و دو نیروی پلیس نیز زخمی شدند.

این در شرایطی روی داد که رسانه‌های دانمارکی روز گذشته نیز از تیراندازی به سمت یک تجمع در شهر کپنهاگ و کشته شدن یک نفر و زخمی شدن سه تن دیگر در این حمله خبر دادند. 

این حمله به تجمع موسوم به «هنر و توهین به ادیان» در کپنهاگ انجام شد و در این حمله کاریکاتوریست هتاک دانمارکی جان به در برد.

موضع‌گیری پرسش‌برانگیز غرب و از جمله فرانسه نسبت به حملات اخیر در حالی صورت می‌گیرد که آنها نسبت به کشته شدن 3 دانشجوی مسلمان در آمریکا سکوت اختیار کرده و واکنشی به این کشتارها نشان نداده‌اند.

اواخر هفته گذشته، سه دانشجوی مسلمان در «چپل هیل» مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شدند اما مقامات غربی واکنشی به این حادثه نشان ندادند.

راین در حالیست که سانه‌های غربی از اوایل صبح امروز، پوشش گسترده‌ای در خصوص حادثه دانمارک صورت داده‌اند ولی سه‌شنبه گذشته سه جوان مسلمان آمریکایی بی‌گناه در مقابل دانشگاهی در شهر چَپـِل هیل ایالت کالیفرنیا، با شلیک گلوله یک مرد به قتل رسیدند و در روزهای اول، اکثر رسانه‌های دنیا پوشش خبری مناسبی از آن نداشتند.

پوشش خبری کشته شدن این سه جوان مسلمان به اندازه‌ای ضعیف بود که یکی از خبرنگاران روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» گزارش کرد که «اگر کاربران شبکه‌های اجتماعی جنایت چپل هیل را منتشر نمی‌کردند، آیا رسانه‌ها به آن می‌پرداختند؟» و «اگر قاتل جنایت «چپل هیل» یک مسلمان بود عملکرد رسانه‌های دنیا چگونه بود؟»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار