امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14689
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۳
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، توافقنامه همکاری و تعامل سازمانی میان دو نهاد کتابخانه٬ موزه و مرکز اسناد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، توافقنامه همکاری و تعامل سازمانی میان دو نهاد کتابخانه٬ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که به امضای محمد رجبی رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس و حمیدرضا آیت‌اللهی رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی رسیده است، همکاری‌ها میان طرفین را در راستای صیانت از فرهنگ مکتوب ایران اسلامی و تبادل تجربیات علمی، فنی، اجرایی و خدمات عمومی را افزایش خواهد داد.

طبق این تفاهمنامه طرفین امکانات بالفعل و بالقوه خود را برای آشنایی و آگاهی هرچه بیشتر از امکانات و مقدورات خود به منظور همکاری با یکدیگر، اعلام خواهد کرد و گزارش اقدامات خود را به صورت منظم و از طریق ایمیل، وب‌سایت، نشریات یا بولتن برای یکدیگر ارسال خواهند کرد.

همچنین طرفین در انتقال اطلاعات فهرست‌نویسی، چکیده نویسی و دیجیتالی مربوط به کتب، نشریات و اسناد آرشیو خود به یکدیگر خواهند کوشید.

بخش دیگر این تفاهمنامه در مورد تهیه منابع مورد نیاز است که به سبب آن طرفین لیست خرید آینده کتب و نشریات خود را به یکدیگر اطلاع می‌دهند تا برای صرفه‌جویی، دیگری نسبت به خرید سایر منابع مورد نیاز خود اقدام کند و دو طرف از طریق اسکن آنها مجموعه‌های خود را تکمیل نمایند. همچنین کسری مجموعه خود را چه در زمینه کتب و چه در زمینه نشریات از طریق مبادله و یا اهدا برطرف می‌کنند.

کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ایجاد جایگاه مشترک کتابخانه دیجیتال و کتاب الکترونیکی نیز با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

همچنین بر اساس تفاهمنامه امضا شده میان رجبی، رئیس کتابخانه مجلس و آیت‌اللهی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی طرفین در آسیب‌شناسی و مرمت آثار خطی و نفیس خود همکاری داشته و بازدید متقابل مسئولان و کارشناسان ذیربط از مراکز یکدیگر جهت آشنایی و ارتباط هرچه نزدیک‌تر در مواقع مقتضی معمول خواهد شد.

پروژه‌های مختلف پژوهشی، تحقیقاتی، فنی، انتشاراتی و همچنین برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، نشست‌های تخصصی در تهران و شهرستان‌ها نیز با همکاری دو مرکز کتابخانه مجلس و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد.

آموزش و ارتقای سطح کیفی دانش و تجربه همکاران و ارتباط هر چه بیشتر با سایر کتابخانه‌ها و مراکز علمی و پژوهشگاهی نیز از دیگر مواد این تفاهم‌نامه است.

همچنین هر دو طرف از ایجاد تشکل فراگیر تمام کتابخانه‌های کشور برای تعامل و تعاون جامع‌الاطراف پشتیبانی خواهند کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها