امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146893
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری اسپوت‌نیک، مذاکرات چهارجانبه صلح اوکراین که با حضور سران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری اسپوت‌نیک، مذاکرات چهارجانبه صلح اوکراین که با حضور سران کشورهای آلمان، روسیه، فرانسه و اوکراین کلید خورده بود، از فردا مجدداً از سر گرفته می‌شود.

این خبر را وبگاه نهاد ریاست‌جمهوری اوکراین مطرح کرده ولی در آن به حضور نمایندگان استقلال‌طلبان شرق اوکراین اشاره‌ای نشده است.

دور قبلی این مذاکرات روز پنج‌شنبه پایان یافت و دولت اوکراین و استقلال‌طلبان توافق کردند که از اولین ساعات امروز یکشنبه، گلوله‌ای به طرف دیگری شلیک نکنند؛ رئیس‌جمهور اوکراین هم قول داد که در آینده‌ای نزدیک، به دونتسک و لوهاسنک خودمختاری بدهد و با اعلام عفو عمومی، شبه‌نظامیان استقلال‌طلب را تحت تعقیب قضایی قرار ندهد.

در حالی که قرار بود بنابر توافق مینسک، آتش‌بس میان اوکراین و جدایی‌طلبان در دونباس از امروز اجرایی شود، تنها با گذشت چند ساعت از آغاز آتس‌بس، هر 2 طرف یکدیگر را به نقض آن متهم کرده‌اند.

بنابر اعلام «ولادیسلاو سلزنیوف» فرمانده عملیات ضد تروریستی کی‌یف، از  ساعت 2:30 بامداد حملات موشکی به این محل ادامه داشته است و  تا زمانی که وی این مطلب را در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد، 9 بار به این منطقه شلیک شده است.

وی همچنین گفت که مواضع یاد شده در دونتسک و لوهانسک قرار دارند و اوکراین به شدت به آتش‌بس پایبند است.

این در حالی است که «الکساندر زاخارچنکو» رهبر جمهوری خودمختار دونتسک  امروز خواستار نشست ویژه‌ای شده است تا به اقدام کی‌یف در  نقض آتش‌بس در دونباس رسیدگی کند.  

«ادوارد باسورین» معاون زاخارچنکو در این مورد گفت: «با وجودی که آتش‌بس به صورت رسمی در دونباس آغاز شده است اما کی‌یف با شلیک خمپاره و بمباران مواضع جدایی‌طلبان جمهوری دونتسک و لوهانسک این آتش‌بس را لغو کرده است.»

وی گفت در ساعت 2 بامداد نیروهای اوکراینی شهر دبالتسف را هدف قرار دادند.با این حال روس‌گرایان برای جلوگیری از تلفات انسانی، به مقر تسلیحات نیروهای اوکراینی شلیک کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار