امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146897
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 16
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع یمن 5 بعد از ظهر به وقت نیویورک(1:30 ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع یمن 5 بعد از ظهر به وقت نیویورک(1:30 بامداد روز دوشنبه) تشکیل جلسه خواهد داد.

این جلسه با توجه به درخواست روز گذشته شورای همکاری خلیج فارس برای بررسی اوضاع در یمن برگزار می‌شود.

روز گذشته شورای همکاری خلیج فارس از شورای امنیت خواست تا درباره یمن قطعنامه‌ای طبق فصل 7 منشور ملل متحد صادر کند.

شورای همکاری در 20 ژانویه (2015) با تشکیل نشستی اضطراری مدعی شد: امنیت یمن جزئی از امنیت ملی دولت‌های عضو شورای همکاری است و امنیت یمن اولویت اول این شوراست و تدابیر لازم برای حمایت از آرامش و منافع حیاتی را اجرا خواهند کرد.

دو تن از رهبران جنبش انصارالله یمن ضمن انتقاد از بیانیه شورای همکاری علیه این جنبش، آن را اهانت آشکار به یمن و ملت آن خواندند.

یمن پس از استعفای رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر، در شامگاه پنجشنبه (اول بهمن‌) در پی درگیری‌های مسلحانه در صنعا و اطراف کاخ ریاست جمهوری با خلأ سیاسی روبه‌رو شد.

پس از آن، جنبش انصارالله یمن از گروه‌های سیاسی یمن خواست تا در نشست گفت‌وگوهای ملی حضور پیدا کنند. کنفرانس ملی یمن روز یکشنبه (12 بهمن) پس از سه روز رایزنی، با صدور بیانیه‌ای، پایان یافت و در آن هرگونه دخالت خارجی را در این کشور محکوم کرد و برای حل بحران، به گروه‌های سیاسی یمنی سه روز مهلت داد.

با اتمام مهلت، جنبش انصارالله روز جمعه (17 بهمن) در کاخ ریاست جمهوری در صنعا، در نشستی با برخی گروه‌های یمنی، بیانیه‌ای تحت عنوان «بیانیه قانون اساسی جدید» صادر کرد که بر اساس آن، شورایی پنج نفره به نام «شورای ریاستی» مسئولیت‌های رئیس جمهور را برای دوره‌ انتقالی دو ساله بر عهده گرفت.
 
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها