امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146908
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت سازمان ملل روز یکشنبه با صدور قطعنامه‌ای به اتفاق آراء از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت سازمان ملل روز یکشنبه با صدور قطعنامه‌ای به اتفاق آراء از «حوثی‌ های» یمن خواست کنترل نهادهای دولتی را رها کنند.

شورای همکاری خلیج فارس (GCC) شنبه‌شب (دیشب) برای اتخاذ تصمیماتی درباره یمن نشستی اضطراری در ریاض تشکیل داد و از شورای امنیت خواست بر اساس فصل هفتم منشور سازمان ملل قطعنامه‌ای علیه انصارالله یمن صادر کند؛ قطعنامه‌ای که مداخله نظامی را جایز می‌داند.

به رغم این قطعنامه‌ای که روز دوشنبه با موافقت تمامی ۱۵ عضو شورای امنیت به تصویب رسید مبتنی بر فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست.

طبق گزارش هاآرتص، در این قطعنامه از حوثی‌های یمن خواسته شده فوراً و بی‌قید و شرط نیروهای خود را از نهادهای دولتی خارج کنند.  

جنبش انصارالله روز جمعه (17 بهمن) در کاخ ریاست جمهوری در صنعا، در نشستی با برخی گروه‌های یمنی، بیانیه‌ای تحت عنوان «بیانیه قانون اساسی جدید» صادر کرد که بر اساس آن، شورایی پنج نفره به نام «شورای ریاستی» مسئولیت‌های رئیس جمهور را برای دوره‌ انتقالی دو ساله بر عهده گرفت.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها