امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146913
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 180
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «رنگ در عکاسی» مجموعه‌ای با ارزش از شناخت‌های پایه‌ای هنر عکاسی است که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «رنگ در عکاسی» مجموعه‌ای با ارزش از شناخت‌های پایه‌ای هنر عکاسی است که نیازهای اساسی دوستداران این رشته را فراهم کرده است.

 این کتاب مکمل کتاب دیگر این نویسنده با عنوان «ترکیب بندی در عکاسی» است و مولف در کتاب حاضر از نظریه یوهانس ایتن نقاش و نظریه پرداز هنر و کتاب وی «هنر رنگ» الهام گرفته است. آشنایی با جنبه‌های مختلف نظریه رنگ‌ها، تاثیرات روانی رنگ‌ها، کیفیت و گونه های مختلف توافق و تضاد رنگ‌ها از ویژگی‌های مهم کتاب حاضر است و مولف سعی کرده است مهم‌ترین رکن هنر عکاسی رنگی، یعنی قانون‌های مربوط به اصول ترکیب رنگ‌ها را برای خواننده تشریح نماید و به واسطه عکس‌های متنوعی که فراهم آورده است، سهولت بیشتری را برای درک بهتر کار ایجاد کند.

این کتاب در پنج فصل به نگارش در آمده است. فصل اول کتاب به معرفی مشخصه رنگ‌های مختلف از جمله زرد، قرمز، آبی، نارنجی و غیره می‌پردازد و این رنگ‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. فصل دوم کتاب با عنوان تضادهای رنگ‌ها موضوعاتی چون تضاد رنگ عای مکمل، تضاد کمیت و کیفیت، تضاد همزمان و غیره مورد تحلیل قرار می‌دهد.

فصل سوم کتاب حاضر توافق‌های رنگ‌ها را موضوع خود قرار داده و خواننده در فصل چهارم با منبع عای نور که شامل نور طبیعی و نور مصنوعی است، آشنا می‌شود.

فصل آخر این کتاب ساخت تصویر و ترکیب رنگ‌ها را بررسی کرده و در آن نقطه قوی سطح، خط دیدگانی، قطر و اثرهای محوی در پیش زمینه مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

چاپ هشتم کتاب «رنگ در عکاسی» در 108 صفحه مصور تمام گلاسه با قیمت 24هزار تومان در شمارگان دو هزار نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقمندان به هنر عکاسی قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و مجموعه به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها