امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146914
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار موسیقی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سپیده مشکی نوازنده سه‌تار گنابادی با تک‌نوازی توانست با مخاطبان خود به ...

به گزارش خبرنگار موسیقی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سپیده مشکی نوازنده سه‌تار گنابادی با تک‌نوازی توانست با مخاطبان خود به گفت‌ وگوی موسیقایی بنشیند و در این گفت‌وگوی بی‌واژه موفق بوده است با مخاطب خود ارتباط برقرار کند.

او با بهره‌گیری از موسیقی دستگاهی و آموزه‌هایی که از اساتید به نام‌های حسین علیزاده و محمدرضا لطفی آموخته، توانسته است روح جوان خود را در سه‌تار بدمد.

سپیده مشکی با تلفیق سبک نوازندگی لطفی و علیزاده توانست اجرای موفق داشته باشد. او به دور از هیاهوی و نوآوری که این روزها مد شده، سعی کرده است در چارچوب‌های موسیقی دستگاهی درست بنوازد و مخاطب را با خود همراه کند تا هر مخاطب از ظن خود با سه‌تار او همنوا شود.

نوازنده پس از چند دقیقه مخاطبی مانند من را با خود همراه کرد و مرا به جنگل‌ها و شالیزارهای شمال برد. انگار زخم‌های نوازنده بر پرده ذهن تصویرهای رنگارنگ نقش زد و سه تار سپیده مشکی رنج پدر، چای خوشرنگی مادر، مهربانی مادربزرگ و حکمت پدربزرگ را روایت کرد.

گاهی زخمه‌ «مشکی» بر زخم‌ها زد تا به یاد رفتگان خویش بیفتیم و اما با ضرب‌آهنگ‌های کوتاه مانند راویان روایت‌های کهن روایت کرد که جویبار لحظه‌های زندگی جاری است، جهان ادامه دارد و شب و روز در پی هم بی‌وقفه می‌آیند اگر مرگ نبود زندگی نوبت به من نمی‌رسید.

اینگونه مخاطب عام با موسیقی ارتباط برقرار می‌کند و نوازنده باید این توانایی را داشته باشد که مخاطب را با اجرای هنرمندانه خود همراه کند و سپیده مشکی از پس این کار برآمده است و این توانایی را در سکوت و به دور از هیاهو و آموختن پیشینه موسیقی به دست آورده است و توانست آموزه‌های را به مخاطب ارائه دهد.

این در حالی است که امروزه خیلی از بزرگان با هیاهوی بسیار عاجزند با مخاطب ارتباط برقرار کنند. ارتباط با مخاطبان نقطه قوت نوازنده سه‌تار گنابادی بوده است که در آینده نام او را علاقمندان به موسیقی سنتی قطعا بسیار خواهند شنید.

گزارش از رحمت رمضانی

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها