امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146926
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس،‌ نشست رسانه‌ای اولین جشنواره بازی‌های مستقل تهران صبح امروز در محل بنیاد بازی های رایانه‌ای برگزار ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس،‌ نشست رسانه‌ای اولین جشنواره بازی‌های مستقل تهران صبح امروز در محل بنیاد بازی های رایانه‌ای برگزار شد. طاها رسولی مدیر روابط عمومی جشنواره در ابتدای این نشست اظهار داشت: پیوستن ایران به انجمن بازی‌سازان بین‌المللی برای بازی سازان ما به لحاظ ارتقاء آموزش و به روز بودن بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: ما در حال حاضر می ‌توانیم از سمینار‌ها و کنفرانس‌هایی که در دنیا درباره ساخت بازی های رایانه ای انجام می‌شود، نهایت استفاده را ببریم و از این طرق بتوانیم در ساخت بازی‌ها با پیشرفتی سریعتر عمل کنیم.

در ادامه این نشست میرحسین حسینیان دبیر جشنواره بازی‌های مستقل تهران از برگزاری نخستین دور این جشنواره در تهران خبر داد و گفت: فردا 27 بهمن و ساعت 6 بعد از ظهر مراسم افتتاحیه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود و تا 3 روز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین مراسم اختتامیه ساعت 6 بعد ازظهر روز جمعه اول اسفند با شناخت برگزیده‌ها در بخش های مختلف در فرهنگسرای اندیشه به کار خود پایان خواهد داد.  

دبیر جشنواره بازی‌های مستقل تهران با اشاره به اینکه شعار آموزش، ارتباط و پیشرفت هدف اصلی این جشنواره افزود: تلاش می‌کنیم در طول سه روز برگزاری این جشنواره با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی و ورک‌شاپ‌های مختلف آموز‌شهای به روز را در اختیار علاقمندان قرار دهیم.

حسینیان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که ما در بازی‌سازان داریم عدم آشنایی افراد با یکدیگر است که این جشنواره در این زمینه نیز می‌تواند به شناخت بازی‌سازان از یکدیگر کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: تقریبا بین 250 تا 300 بازی ساز برای شرکت در جشنواره ثبت نام کرده‌اند که ما طی این سه روز هر روز یک ورک‌شاپ در حوزه فنی، تولید و بازار خواهیم داشت همچنین در انتهای مراسم هر روز سه فیلم در حوزه بازی‌های رایانه‌ای برای مهمانان نمایش داده خواهد شد.

دبیر جشنواره بازی‌های مستقل تهران ادامه داد: همچنین گردهمایی بازی‌سازان که چندی پیش برگزار شده بود در این جشنواره برگزیدهگانش را معرفی خواهد کرد و در آیین اختتامیه جشنواره بازی‌های مستقل تهران جوایز خود را دریافت خواهند کرد.   

حسینیان درباره برگزاری این جشنواره در دوره‌های بعدی گفت: قرار است جشنواره را به صورت سالانه برگزار کنیم تصمیم نهایی را پس از برگزاری این دوره و نتایج آن خواهیم گرفت.  

در ادامه این نشست طاها رسولی مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره بازی‌های مستقل تهران درباره جوایز نفرات برگزیده توضیح داد: کلاً 8 جایزه داریم که به بهترین بازی مبلغ 5 میلیون تومان، بهترین نوآوری و خلاقیت 4 میلیون تومان و 6 جایزه هم برای بهترین خلاقیت هنری، فنی، صدا و موسیقی و ... خواهیم داشت.

 وی همچنین درباره حمایت از نفرات برگزیده نیز گفت: علاوه بر جوایز نقدی که به برگزیدگان اعطا خواهد شد ما تلاش می‌کنیم در بازار‌های جهانی هم ناشران خارجی برای آن‌ها پیدا کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها