امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14695
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۴
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین نشست خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی نماینده مقام معظم رهبری در شورای ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین نشست خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام این بار با عنوان رئیس جمهور منتخب ملت، عصر امروز با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی در سالن آفتاب مرکز تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

این نشست خبری با حاشیه‌های جالبی همراه بود که خواند آن برای خوانندگان فارس خالی از لطف نیست.

* ورود خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های جمعی بدون هیچ محدودیتی به سالن برگزاری همایش امکان‌پذیر بود و خبرنگاران تنها با ارائه کارت خبرنگاری می‌توانستند وارد مراسم شوند.

* تدابیر امنیتی به کار گرفته شده در سالن مراسم کوچکترین مزاحمتی برای کار خبرنگاران ایجاد نمی‌کرد و اصحاب رسانه می‌توانستند پس از چک شدن وسائل خود، تجهیزات ارتباطی را به آسانی وارد سالن مراسم کند.

* بیش از 600 خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری می‌دادند و در کنار این، شبکه خبر، رادیو سراسری، پرس‌تی‌وی، هیسپان‌تی‌وی، الجزیره، المیادین، العربیه، فرانس 24، بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان به پخش مستقیم این نشست خبری پرداختند.

* در این مراسم ازدحام عکاسان به گونه‌ای بود که کوچکترین تحرک، موجب اعتراض آنان به دلیل قرار گرفتن در کادر دوربین‌ها می‌شد.

* سؤال اول را واحد مرکزی خبری و بعد از آن شبکه خبر و خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با نظر مثبت روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان اولین رسانه مکتوب پرسیدند و سپس سایر رسانه‌های آنلاین و تصویری داخلی و خارجی سئوالات خود را مطرح کردند.

*در ردیف اول سالن مراسم، مسئولان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و ستاد انتخاباتی روحانی و همچنین برخی از چهره های فرهنگی همچون عبدالحسین مختاباد به عنوان مهمانان ویژه حضور داشتند.

* حسن روحانی در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه شرق درباره اینکه آیا احزاب اصلاح‌طلب بار دیگر اجازه فعالیت در حوزه سیاسی را خواهند داشت یا نه، گفت: من رئیس جمهور همه ملت ایران هستم و باید تمام مردم را از همه اقشار مدنظر قرار دهم.

وی در پاسخ به سؤالات این چنینی دیگر که از سوی خبرنگاران شرق و ایلنا مطرح شد نیز پاسخ مشابهی داد.

* علی‌رغم تقاضای روابط عمومی برای پرسیدن تنها یک سؤال از سوی خبرنگاران، برخی از پرسش‌کنندگان بیش از یک سوال را مطرح می‌کردند که موجبات اعتراض برخی دیگر از خبرنگاران را فراهم آورد.

* یکی از خبرنگاران که به عنوان سردبیر روزنامه ایران سپید (روزنامه نابینایان) به مطرح کردن سؤالات خود پرداخت، به این نکته اشاره کرد که آیا شما قصد درو کردن مدیران دولت دهم را دارید که روحانی به وی پاسخ داد: ما کلید آورده‌ایم نه داس.

* برخی از پاسخ‌های روحانی به خبرنگاران سبب تشویق حاضران در سالن می‌شد.

* روحانی در پاسخ به سؤال خبرنگار ان‌بی‌سی آمریکا که درباره روابط ایران و آمریکا و بهبود آن سؤالی را پرسید، به مزاح در ابتدای سخنان خود گفت: سؤال سختی را پرسیدید.

*زمانی که مجری مراسم از خبرنگار روزنامه کیهان برای پرسش سئوال خود دعوت کرد به اشتباه خبرنگار روزنامه کیهان ورزشی پشت تریبون قرار گرفت و به مطرح کردن سئوال خود پرداخت.

* پاسخ روحانی به سؤال خبرنگار الجزیره درباره سرنوشت سوریه، ضرورت تصمیم‌گیری در این باره توسط مردم این کشور بود که با تشویق حاضران در سالن روبرو شد.

* این مراسم رأس ساعت 16 بعدازظهر آغاز و در ساعت اعلام شده قبلی یعنی 17:30 به پایان رسید.

* همچنین پس از پایان نشست خبری، خبرنگاران از سوی روابط عمومی مرکز تحقیقات استراتژیک راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد پذیرایی قرار گرفتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها