امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146953
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۱
تعداد بازدید: 307
شورای همکاری خلیج فارس (GCC) شنبه‌شب برای اتخاذ تصمیماتی درباره یمن نشستی اضطراری در ریاض تشکیل داد و از شورای امنیت خواست بر اساس فصل هفتم ...

شورای همکاری خلیج فارس (GCC) شنبه‌شب برای اتخاذ تصمیماتی درباره یمن نشستی اضطراری در ریاض تشکیل داد و از شورای امنیت خواست بر اساس فصل هفتم منشور سازمان ملل قطعنامه‌ای علیه انصارالله یمن صادر کند؛ قطعنامه‌ای که مداخله نظامی را جایز می‌داند.
به رغم این قطعنامه‌ای که روز دوشنبه با موافقت تمامی ۱۵ عضو شورای امنیت به تصویب رسید مبتنی بر فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست.

 

به گزارش پیروان موعود، شورای امنیت سازمان ملل روز یکشنبه با صدور قطعنامه‌ای به اتفاق آراء از «حوثی‌های» یمن خواست کنترل نهادهای دولتی را رها کنند.

شورای همکاری خلیج فارس (GCC) شنبه‌شب (دیشب) برای اتخاذ تصمیماتی درباره یمن نشستی اضطراری در ریاض تشکیل داد و از شورای امنیت خواست بر اساس فصل هفتم منشور سازمان ملل قطعنامه‌ای علیه انصارالله یمن صادر کند؛ قطعنامه‌ای که مداخله نظامی را جایز می‌داند.

به رغم این قطعنامه‌ای که روز دوشنبه با موافقت تمامی ۱۵ عضو شورای امنیت به تصویب رسید مبتنی بر فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست.

طبق گزارش هاآرتص، در این قطعنامه از حوثی‌های یمن خواسته شده فوراً و بی‌قید و شرط نیروهای خود را از نهادهای دولتی خارج کنند.

جنبش انصارالله روز جمعه (17 بهمن) در کاخ ریاست جمهوری در صنعا، در نشستی با برخی گروه‌های یمنی، بیانیه‌ای تحت عنوان «بیانیه قانون اساسی جدید» صادر کرد که بر اساس آن، شورایی پنج نفره به نام «شورای ریاستی» مسئولیت‌های رئیس جمهور را برای دوره‌ انتقالی دو ساله بر عهده گرفت.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها