امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146962
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 315
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام سید ابراهیم زکزکی یکشنبه شب در مراسم پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام و تجلیل از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام سید ابراهیم زکزکی یکشنبه شب در مراسم پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام و تجلیل از خانواده شهدای نیجریه که در موسسه جوانان آستان‌قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران کلید تمام خیر‌ها در جهان است و دلیل اصلی گسترش عشق به اهل بیت (ع) در جهان است، زیرا انقلاب اسلامی فاتح قلب انسان‌های فطرت جوی دنیا بود.

وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی ایران در دهه 70 میلادی در دروس مورد مطالعه خودمان از کتب مختلف تحت تاثیر تفکراتی بودیم و آروزی تحقق تفکر اسلامی را داشتیم زیرا در آن زمان رقابت بسیاری بین کمونیسم و اسلام بود و آدم‌های در ظاهر بیدار خود را کمونیست می‌نامیدند اما کم کم با شخصیت امام (ره) آشنا شدم و به شخصیت ایشان علاقه‌مند شدم.

زکزکی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در تفکر بسیاری از افراد تاثیرگذار بود و در آن زمان سخنان و بیانات امام (ره) بسیار در جامعه تاثیر داشت و تمام اقشار را شامل می‌شد.

رهبر شیعیان نیجریه عنوان کرد: تفکری که من آرزویش را داشتم در سفر به ایران در نخستین سالگرد انقلاب به  شکل کامل تحقق یافته بود که نتیجه تفکر امام خمینی (ره) در عمل بود و پس از بازگشت در نیجریه گروهی کوچک‌تر از تعداد انگشتان یک دست تشکیل دادیم و امروزه ما شاهد رشد تعداد این گروه که با پیروی از انقلاب اسلامی تبدیل به گروهی میلیونی در نیجریه شده است، هستیم.

وی با اشاره به شهادت 3 فرزند خود در روز قدس امسال در نیجریه بیان داشت: پس از شهدات فرزندانم در روز قدس نیجریه بیشتر مظلومیت امام حسین (ع) را درک می‌کنم، امسال روز قدس در نیجریه با حضور میلیونی مسلمانان برگزار شد و نیرو‌های امنیتی به شدت با این راهپیمایی مقابله کردند اما نتوانستند مانع شکل‌گیری آن شوند.

زکزکی بیان داشت: ما با شروع به تدریس عملی و مداوم سعی در مقابله با تفکر سلفی‌یون داشته‌ایم و خواستیم تفکر اهل بیت (ع) و بیانات معصومین در جامعه گسترش پیدا کند و بسیاری از اقدامات به فضل خدا و یاری خداوند جلو رفته است.

انتهای پیام/3138/ن30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها