امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146965
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 406
علی ملازاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در خصوص موضوع حجاب و عفاف و دغدغه‌ای که وزارت کشور در این خصوص دارد، اظهار کرد: مجلس ...

علی ملازاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در خصوص موضوع حجاب و عفاف و دغدغه‌ای که وزارت کشور در این خصوص دارد، اظهار کرد: مجلس در این خصوص 6 وظیفه دارد که یکی نظارت بر دستگاه‌های اجرایی& nbsp;بوده و این مصوبه شورای عالی فرهنگی است که برای 24 دستگاه تکالیفی مقرر شده و یکی از آن‌ها نظارت بر وضعیت حجاب و عفاف در کشور است.

وی گفت: یکی دیگر از وظایف مجلس موضوع بودجه برای برنامه‌های حجاب و عفاف در حوزه فرهنگی است که در این‌جا باید پررنگ باشد هر چند که نمایندگان با انگیزه‌ای در این زمینه داریم اما باید این کار را در هیئت رئیسه هم به جد پیگیری کند.

ملازاده بیان داشت: موضوع عفاف و حجاب در دستور کار دستگاه‌های اجرایی و استان‌های سراسر کشور است منتها این موضوع در استان‌ها و دستگاه‌ها باید پر رنگ‌تر از وضعیت فعلی دیده شود.

وی با بیان اینکه موضوع اعتبارات حجاب و عفاف به ما ربطی ندارد، تصریح کرد: اما در کار فرهنگی اگر اعتبار و پول نباشد به خصوص در امر آموزش کار چندانی نمی‌توان انجام داد.

 جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: در این میان 24 دستگاه باید کار انجام دهند پس بنابراین باید برای این موضوع بودجه مناسبی اختصاص داد چرا که هم دستگاه‌ها و هم استان‌ها به این اعتبارات برای پیشبرد اهداف خود نیاز دارند.

این مسئول در وزارت کشور در ادامه افزود: اکنون با پی‌گیری‌هایی که وزارت کشور انجام می‌دهد از سرجمع اعتبارات کارهایی در حال انجام است ضمن اینکه برای رسیدن به وضعیت مطلوب هم عزم ملی و مردمی را می‌طلبد و هم باید ابزارهای لازم از جمله اعتبارات لازم برای نهادینه کردن موضوع حجاب و عفاف در جامعه وجود داشته باشد.

ملازاده در خصوص عزم دولت و رئیس‌جمهور برای نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه اظهار کرد: رئیس‌جمهور در سخنرانی مشهد گفتند که هیچ‌وقت ملت ما نخواهد گذاشت که اخلاق طاغوتی و میراث شوم زمان شاه و موضوع بدحجابی تکرار شود و در هیئت دولت هم به وزارت کشور ابلاغ شده که موضوع حجاب و عفاف به جد در شورای اجتماعی در دستور کار باشد.

وی گفت: شورای اجتماعی جلسات متعددی بر اساس دستور رئیس‌جمهور تشکیل داده که یک جلسه به‌صورت مستقل بحث حجاب و عفاف بوده است و دستگاه‌ها همه گزارش دادند و آخرین جلسه شورای اجتماعی کشور نیز هفته قبل تشکیل شد که گزارشی از آخرین وضعیت بازرسی و نظارت بر دستگاه‌ها در زمینه حجاب و عفاف مطرح شد.

 معاون قائم‌مقام وزیر کشور بیان داشت: در این جلسه مطرح کردیم که وضعیت دستگاه‌ها در زمینه اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف وضعیت خوبی است هر چند که با وضعیت بسیار خوب فاصله وجود دارد و باید اقدامات پررنگ‌تر باشد.

وی افزود: رئیس‌جمهور در هیئت دولت تأکید کردند که دولت از مؤسسات مردم‌نهاد که در زمینه حجاب و عفاف فعالیت می‌کنند حمایت خواهد کرد و لذا در این خصوص باید اقدام ویژه انجام شود.

این مسئول در وزارت کشور وظایف صدا و سیما و ارشاد را وظایف کلیدی و اساسی در بحث حجاب و عفاف دانست و گفت: در مصوبات تعریف شده که 31 ماموریت صدا و سیما و 21 ماموریت هم ارشاد دارد و ارزیابی ما این است که در صدا و سیما این موضوع در دستور کار بوده و اقدامات خوبی انجام شده ولی فاصله با وضعیت مطلوب دارد.

ملازاده در خصوص وضعیت وزارت ارشاد برای اقدامات عملی در زمینه نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف گفت: وزارت ارشاد باید در این موضوع ورود پیدا کند هر چند اقداماتی داشته‌اند ولی با نقطه مطلوب فاصله دارد و اهتمام بیشتر را باید در سطح وزارت، ادارات و استان‌ها داشته باشند.

انتهای پیام/2571/ک30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها