امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146973
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید درویش در مراسم معرفی 100 شرکت برتر کشور اظهار داشت: بررسی‌های انجام شده در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید درویش در مراسم معرفی 100 شرکت برتر کشور اظهار داشت: بررسی‌های انجام شده در مورد وضعیت شرکت& zwnj;ها در سال 92 نشان می‌دهد شرکت‌های پتروشیمی با سهم 15 درصدی به عنوان سودآورترین گروه اقتصادی شناخته شدند و بعد از آن، شرکت‌های تولید‌کننده فرآورده‌های نفتی با سهم 14.8 درصدی و شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی با سهم 14 درصدی بیشترین سودآوری را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: در بررسی میزان فروش شرکت‌ها نیز به این نتیجه رسیدیم که گروهی فرآورده‌های نفتی با سهم 23 درصدی بیشترین میزان فروش را در سال 92 داشتند.

درویش تصریح کرد:‌همچنین بانک‌ها 54 درصد دارایی کشور را در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه در میان شرکت‌های برتر فقط 7 درصد دارای مالکیت دولتی بوده‌اند، افزود: سهم بانک‌ها از فروش شرکت‌های برتر 19 درصد و سهم شرکت‌های چند رشته‌ای نیز 10 درصد بود که پس از گروه فرآورده‌های نفتی در رده‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند.

درویش تصریح کرد: کمترین سهم فروش نیز به خدمات عمومی، رفاهی و گردشگری اختصاص داشته است.

به گفته رئیس مرکز رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی، بیشترین دارایی مربوط به بانک‌ها با سهم 54 درصدی بوده است و شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی با سهم 6 درصدی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مالی با سهم 5.8 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند و مجموع دارایی این سه گروه 65.8 درصد از کل دارایی شرکت‌ها می‌رسد.

وی در مورد حاشیه سود شرکت‌های برتر نیز گفت:‌حاشیه سود گروه‌های مالی با سهم 54 درصدی، اکتشاف و استخراج با سهم 49 درصدی، گروه انبوه‌سازی و املاک و مستغلات با سهم 45 درصدی در رده‌های ابتدایی قرار دارد و میانگین حاشیه سود کسب و کار کشور نیز 22 درصد سهم داشته است.

وی با اشاره به سهم 23 درصدی بانک‌ها در اشتغال کشور در میان گروه‌های صنعتی گفت: سهم خودروسازان 13 درصد و فلزات اساسی 9 درصد بوده است.

وی افزود: صادرات گروه پتروشیمی نیز با سهم 30 درصدی در رتبه اول قرار دارد و گروه‌های چند رشته‌ای با سهم 23 درصدی و فرآورده‌های نفتی در رده‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها