امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146978
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۶
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی صبح روز دوشنبه (امروز) در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی صبح روز دوشنبه (امروز) در «تل‌ آویو» تصریح کرد که مفاد توافقی که هم‌اکنون ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) در خصوص آن بحث و گفت‌وگو می‌کنند، ایران را یک کشور در آستانه تسلیحات هسته‌ای قرار می‌دهد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، وی ایران را متهم کرد که جاه‌طلبی‌های آخرالزمانی دارد و گفت: این توافق به ایران اجازه می‌دهد که یک کشور در آستانه تسلیحاتی شدن باشد ».

یعلون در یک کنفرانس خبری اندیشکده مطالعات امنیت ملی گفت: «گزینه‌ای که‌ پیش روی قدرت‌های جهان قرار دارد، این است که توافق نکردن بهتر از یک توافق بد است».

وی ضمن انتقاد از توافقی که به ایران اجازه حفظ سانتریفیوژهایش را بدهد، گفت: به جای آنکه مذاکرات، بر اتخاذ یک موضع سخت و محکم در خصوص به صفر رساندن تعداد سانتریفیوژهای ایران، متمرکز شود، بر تعداد سانتریفیوژهایی که ایران طبق توافق احتمالی می‌تواند حفظ کند، متمرکز شده است.

یعلون ادامه داد، گرچه ایران امتیازاتی را در مذاکرات واگذار کرده است اما این امتیازات به اندازه‌ای کافی نبوده که بتواند مانع از تهدیداتی شود که ایران برای منطقه دارد، شود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تأکید کرد: از نقطه نظر اسرائیل، توافق نکردن بهتر از یک توافق بد است، زیرا در این صورت قدرت‌های جهان برای تحمیل تحریم‌های بیشتر علیه ایران، آزادی عمل بیشتری دارند.

وی همچون دیگر مقامات رژیم صهیونیستی و غربی مدعی شد که این تحریم‌ها بوده که ایران را به میز مذاکرات آورده است اما این فشار از بین رفته است.

یعلون اینگونه ادامه داد که تجدید تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران موجب می‌شود که ایران بین نفرت از برنامه هسته‌ای خود یا بقا، حق انتخاب داشته باشد.

مذاکرات بین ایران و 1+5 تا پایان ماه مارس برای رسیدن به یک توافق چارچوبی مهلت دارد و تا پایان ژوئن سال جاری میلادی نیز برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای فرصت دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها