امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147025
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) پیش از ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) پیش از عزیمت به عراق، هدف از سفر خود به این کشور را ، دعوت رسمی نخست وزیر عراق و در پاسخ به سفر وی که در مهر ماه سال جاری انجام شد، عنوان کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور اظهارداشت: روابط دو ملت ریشه در تاریخ دارد و ایران و عراق از نظر روابط فرهنگی اشتراکات زیادی دارند.

وی افزود: روابط ایران و عراق بخاطر مرزهای طولانی مشترک از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ به خصوص این که پس از سقوط صدام، توافقات زیادی میان دو کشور در زمینه های مختلف به امضا رسیده است.

جهانگیری با تاکید براینکه در این سفر به دنبال ارتقاء سطح روابط اقتصادی و متناسب بودن آن با سطح روابط سیاسی هستیم، گفت: البته روابط اقتصادی دو کشور خوب است و سالانه بیش از 12 میلیارد دلار حجم مبادلات ایران و عراق می‌باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به بخشی از برنامه‌های سفر سه روزه خود به عراق خاطرنشان کرد: در این سفر با مسئولین و مقامات بلند پایه عراق در زمینه های مختلف گفتگو خواهیم کرد و اراده مسئولین دو کشور این است که ایران با داشتن تجربیات در زمینه‌های مختلف بتواند در بازسازی عراق مشارکت کند.

وی شرکت در کمیسیون عالی همکاری‌های دو کشور و بازدید از نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عراق را از جمله برنامه‌های خود در این سفر برشمرد و افزود: در این سفر شماری از مقامات شامل پنج وزیر و دو معاون رئیس‌جمهور همراه ما هستند و تعدادی از تجار ایرانی نیز در این سفر حضور دارند.

جهانگیری با بیان اینکه در این سفر با مراجع عالی تقلید نیز ملاقات خواهد داشت، افزود: نقش مرجعیت در تاریخ عراق و بخصوص در مقطع فعلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما باید همواره قدردان مرجعیت باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها