امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147033
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به اظهارات ...

سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست در مورد حذف اعتبار 60 میلیاردی برای مقابله با ریزگردها از بودجه 94 توسط نمایندگان اظهار داشت:‌ حذف اعتبار 60 میلیارد تومانی از بودجه 94 ارتباطی با موضوع ریزگردها ندارد، این 60 میلیارد تومان برای آموزش و توانمندسازی جوامع محلی و سازمان‌های مردم‌نهاد برای مشارکت در محیط زیست بود یعنی همایش، سمینار و کارهایی از این قبیل کارها.
وی افزود: نظر رهبر معظم انقلاب در مورد همایش‌ها و سمینارها را همه می‌دانند، سمینار و همایش‌ خوب است، اما اگر خروجی اجرایی نداشته باشد، مفید نیست.
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان خاطرنشان کرد:‌ دولت می‌توانست مبلغ 60 میلیارد تومان را به 55 میلیارد تومان اختصاص داده شده را به بحث ریزگردها اختصاص دهد و سمینار و کارهای از این قبیل می‌توانست به صورت کلی در همان 55 میلیارد تومان لحاظ شود.
حسینی تصریح کرد: ابتکار بداند که با فرافکنی و حرف‌های غیرواقعی نمی‌توان از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد.
وی ادامه داد: در قانون بودجه سال 93 مبلغ 55 میلیارد تومان برای مقابله با ریزگردها، گردوغبار و احیای تالاب‌ها و مبارزه با خشکسالی اختصاص داده شد که از این میزان یک ریال هم به استان خوزستان اختصاص نیافت و سازمان محیط زیست باید گزارش دهد که این 55 میلیارد تومان را در کجا هزینه کرده است.
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان ادامه داد: در بودجه سال 94 نیز همین میزان اعتبار (55 میلیارد تومان) به بحث مقابله با گردوغبار و خشکسالی اختصاص یافته (بند 2 تبصره 19) امیدواریم که از این میزان باز هم چون سال گذشته سهم خوزستان صفر نباشد.
حسینی در پایان گفت: معتقدم که با تقابل، بار مسئولیت کاهش پیدا نمی‌کند، بلکه با تعامل می‌توان کار را پیش برد و با مواردی همچون ریزگردها، خشکسالی، سیل، زلزله و ... اگر با نگاه جناحی برخورد شود، این کار خارج از انسانیت است و هیچ کس برای مخالفت با دولت به دنبال این موضوعات نیست، ما درد مردم را می‌بینیم، مردمی که مدت‌هاست با پدیده ریزگردها دست و پنجه نرم می‌کنند و باید از برخی فرارهای رو به جلو دست برداشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها