امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147037
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور بعدازظهر امروز در مراسم پنجاهمین ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور بعدازظهر امروز در مراسم پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشگاه الزهرا (س) طی سخنانی اظهار داشت: باید شرایط و زمینه‌های اشتغال را برای بانوان جامعه‌‌ فراهم کنیم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید به گونه‌ای زمینه را فراهم کنیم که بانوان بتوانند در زمینه‌های مختلف متخصص شوند و کشور را اداره کنند،‌ افزود: در برنامه ششم توسعه تلاش شده تا حتی‌‌الامکان سیاست‌هایی را در زمینه آموزشی و مدیریتی برای بانوان تدوین کنیم.

وی با تأکید بر اینکه زنان ما در عرصه اقتصادی حضور فعال و مطلوبی دارند، گفت: باید از آنها حمایت مالی صورت گیرد و در عرصه‌های اشتغال و خودکفایی استعدادهایشان را نشان دهند.

امین‌زاده تصریح کرد: چرا باید بانوان ما در مجلس حضور کمرنگی داشته باشند و باید کاری کرد که در حوزه‌های قانون‌گذاری، اجرایی و سایر موارد زنان نقش پررنگ‌تری را ایفا کنند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور همچنین به نقش زنان در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: زنان ما باید بدانند که استفاده از تولید ملی چرخ کارخانه‌های کشور را به حرکت درمی‌آورد و جلوگیری از واردات خارجی می‌تواند اقتصاد کشور را مقاوم کند.

وی همچنین به موضوع کارآفرینی اشاره و تصریح کرد: نهادهای اجرایی و قانون‌گذاری باید بدانند که اگر زنان در این حوزه فعال باشند، می‌توان به رشد بالایی دست یافت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها