امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147038
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جنایت اخیر در

علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جنایت اخیر در آمریکا و قتل سه دانشجوی مسلمان گفت: بعد از اقدام توهین‌آمیز نشریه شارلی ابدو و بعد از اعتراضات گسترده مسلمانان جهان مخصوصاً مسلمانان ایران ما شاهد نمود بیشتری از موج اسلام‌ستیزی بودیم.

پهلوان ادامه داد: در آمریکا یک فضای نژادپرستی وجود دارد. مردم سیاه‌پوست می‌گویند در آمریکا نمی‌توانیم نفس بکشیم و ما را در این کشور به شکل برده نگاه می‌کنند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: در آمریکا چیزی به اسم رابطه انسانی مطرح نیست. رسانه‌ها در این کشور سعی می‌کنند حقیقت را پنهان کنند اخیراً هم که شاهد کشته شدن سه دانشجوی مسلمان بودیم رسانه‌ها سکوتی مرگبار در این رابطه داشتند و لال شدند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: تصور کنید یک مسلمان امروز در آمریکا سه دانشجوی غیرمسلمان را مورد ضرب و شتم قرار دهد آیا فکر می‌کنید رسانه‌های غربی باز سکوت می‌کنند، هرگز اینطور نیست و‌ آنها از این موضوع برای اسلام‌هراسی استفاده خواهند کرد.

وی گفت: دانشجویان آزادیخواه و مسلمان به بی‌عدالتی و تبعیض نژاد در آمریکا اعتراض دارند. انقلاب ما برای دفاع از مظلوم به وجود آمد و ما وظیفه داریم از تمام مظلومین دنیا چه در آمریکا و چه در غرب حمایت کنیم.

این فعال دانشجویی ادامه داد: مجامع علمی کشورهای اسلامی نیز باید هرطور که می‌توانند موضع خود را در رابطه با کشته شدن سه دانشجوی مسلمان در آمریکا اعلام کنند.

پهلوان در خاتمه اظهار داشت:‌ رئیس‌جمهور و مسئولان دیپلماسی اگرچه این اقدام را محکوم کردند ولی آنها باید به عنوان مسئولین یک کشور که برای حمایت از مظلومین انقلاب کرده زودتر از اینها قاطعانه موضع‌گیری می‌کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها