امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147042
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان و سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1394 کل‌کشور در مجلس شورای اسلامی درباره جلسه کمیسیون تلفیق بودجه که ...

محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان و سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1394 کل‌کشور در مجلس شورای اسلامی درباره جلسه کمیسیون تلفیق بودجه که طبق اعلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس قرار بود عصر امروز برگزار شود با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت‌وگو کرد که متن این گفت‌وگو به شرح ذیل است.

فارس: جلسه عصر امروز (دوشنبه) کمیسیون تلفیق برگزار شد؟

مفتح: خیر

فارس: به چه دلیلی برگزار نشد؟

مفتح: موارد ارجاعی لایحه بودجه 94 به کمیسیون تلفیق قابل توجه و البته کافی نبود. بالاخره ممکن است در جریان بررسی بودجه موارد دیگری هم به کمیسیون تلفیق ارجاع شود، می‌خواهیم یک دفعه جلسه‌ای برگزار و همه موارد را بررسی کنیم. در ضمن باید موارد ارجاعی از لایحه بودجه 94 به کمیسیون، پیش از رسیدگی در تلفیق توسط اعضا مطالعه و نظر دولت نیز درباره آنها اخذ شود.

فارس: یعنی آقای ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس که پیش از پایان نشست صبح امروز خانه ملت اعلام کرد به دلیل برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق، نشست علنی عصر پارلمان برگزار نمی‌شود، از این موضوع (کافی نبودن دستور کار کمیسیون تلفیق) به عنوان نایب رئیس اول مجلس اطلاعی نداشت؟ آیا آقای تاجگردون به عنوان رئیس کمیسیون تلفیق نمی‌توانست این مسئله را به اطلاع آقای ابوترابی‌فرد برساند تا نشست علنی عصر امروز پارلمان برای ادامه بررسی بودجه 94 برگزار شود؟

مفتح: جنابعالی؟!

فارس: عرض کردم از پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تماس می‌گیرم...

مفتح: شما که نباید از من سؤال کنید، نمی‌توانست بگوید! می‌توانست بگوید! شما باید خبرگیری کنید!!

فارس: بنده فقط سؤال کردم...

مفتح: با من که مصاحبه می‌کنید با رعایت شئونات باشد.

فارس: ما سعی می‌کنیم جسارتی نکنیم...

مفتح (با خنده): باید روی موارد ارجاعی کار کارشناسی شود، کارگروه مربوطه باید روی موارد ارجاعی کار کند، باید با دولت درباره این موارد مشورت شود، متنی که قرار است در کمیسیون تلفیق در زمینه موارد ارجاعی قرائت شود، باید از قبل تهیه شود. امروز در حقیقت به عنوان کارگروه روی این موارد کار کردیم تا پیشنهادی را برای رفع ایراد مجلس به موارد ارجاعی برای مطرح شدن در کمیسیون تلفیق تهیه کنیم.

کمیسیون بدون پیشنهاد اولیه نمی‌توانست تشکیل جلسه بدهد، کمیسیون تخصصی باید موارد ارجاعی را بررسی کنند و با دولت نیز هم‌فکری داشته باشند تا پیشنهادی بیاورند که ایرادات نمایندگان در صحن علنی برطرف شود، سپس آن پیشنهاد باید در کمیسیون به بحث و تبادل‌نظر گذاشته و اصلاح شود. عصر امروز در حقیقت کارگروه مربوطه در حال بررسی پیشنهادات اولیه‌ای بود که بتواند نظر صحن علنی را تأمین کند.

فارس: خیلی ممنون.

مفتح: مچکرم.

به گزارش فارس، به نظر می‌رسد تعداد اعضای یک کارگروه در مجلس شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسد، لذا شاید واقعاً نیازی به تعطیلی جلسه علنی عصر امروز پارلمان نبود تا شاید رسیدگی به بودجه 94 زودتر به پایان برسد.

مجلسی که در آیین‌نامه داخلی خود برای زمان تحویل لوایح بودجه‌های سنواتی توسط دولت زمان «حداکثر تا 15 آذرماه هر سال» را برای قوه مجریه تعیین کرده معلوم نیست چرا برای پایان بررسی بودجه‌های سنواتی در خانه ملت فرصتی را در نظر نگرفته که دولت هم مطمئن باشد که بودجه نهایی مصوب شده مجلس بالاخره چه زمانی به دستش می‌رسد.

ناگفته نماند که آیین‌نامه‌های اجرایی بودجه‌های مصوب‌شده مجلس پس از ارسال به دولت نوشته می‌شود، بنابراین تا اعتبارات هر ردیف مشخص و تعیین‌تکلیف نهایی شود، زمانی باید صرف شود البته همه این موارد فارغ از مشکلاتی است که گاهی در پرداخت اعتبارات به سازمان‌ها و مؤسسات پیش می‌آید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها