امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147061
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش فارس،استاد دانشگاه تهران در آستانه برگزاری نخستین نمایشگاه "مشارکت تولید کنندگان ایرانی در صنعت مترو " برتوان محققان ایرانی در ...

به گزارش فارس،استاد دانشگاه تهران در آستانه برگزاری نخستین نمایشگاه "مشارکت تولید کنندگان ایرانی در صنعت مترو " برتوان محققان ایرانی در ساخت پیچیده ترین قطعات صنعتی تاکید کرد.

محمد حسین صبور استاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه پتانسیل علمی برای ساخت تمام قطعات مورد نیاز صنعت مترو در داخل وجود دارد افزود: ساخت ماهواره بر و موشک نیازمند دانش روز دنیاست و پرتاب موفقیت آمیز ماهواره های ایرانی در سالهای اخیر ثابت کرد که دانش بومی برای ساخت قطعات حساس در کشور وجود دارد.

وی گفت: در سالهای اخیر ثابت شده که اعتماد به نیروی داخلی و کمک گرفتن از محققان جوان می تواند منجر به دستیابی به صنعت های پیشرفته ای همچون  هوافضا و هسته ای شود.

وی در خصوص اینکه چرا اکنون بیش از 80 درصد قطعات صنعت مترو ایران از خارج تامین می شود تصریح کرد: موارد زیادی برای تولید و دستیابی به خودکفایی در این صنعت مورد نیاز است که مهمترین آن اتصال حلقه دانشگاه و صنعت است و این مهم باید توسط مدیران مترو و همت بخش دولتی و خصوصی محقق شود.

ایجاد فرصت شغلی برای تولید کنندگان داخلی در صنعت مترو

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: برگزاری نمایشگاه "مشارکت تولید کنندگان ایرانی صنعت مترو " فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در کشور است.

حسن نژاد  اظهار کرد: به نمایش در آوردن توانایی ملی در تولید قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت مترو از جمله مواردی است که اگر در آنها به خودکفایی برسیم نه تنها مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شغل کرده ایم بلکه از خروج ارز نیز جلو گیری شده است. بسیاری از مشکلات حمل و نقلی حل می شود.

حسن نژاد در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: اگرتامین کننده داخلی بداند فرصتی برای ارائه تولیدات خود دارد می تواند با انگیزه بیشتری دست به تولید بزند.

وی افزود: استفاده از تولیدات داخلی علاوه بر کاهش هزینه ها به شکوفایی و رونق کار افراد توانمند در ساخت قطعات کمک می کند.

حمایت از کار و سرمایه ایرانی

دبیر کل انجمن قطعه سازان ایران برگزاری نخستین نمایشگاه "مشارکت تولید کنندگان ایرانی در صنعت مترو " را حمایت از کار و سرمایه ایرانی دانست.

 ساسان قربانی گفت: امیدوارم که با برگزاری این نمایشگاه و حرکت مثبتی که پس از آن ایجاد می شود، مشخصات فنی قطعات استاندارد مورد نیاز صنعت مترو در اختیار قطعه سازان قرار گیرد تا فضای تولید ملی در این زمینه ایجاد گردد.

وی با تاکید بر استقبال گسترده قطعه سازان از فراخوان مترو گفت: این حرکت و تکیه بر توان داخلی نه تنها باعث ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز از کشور می شود بلکه باعث شکوفایی ظرفیت های صنعت ایران خواهد شد.

دبیر کل انجمن قطعه سازان ایران ضمن ابراز امیدواری برای توجه پایدار به تولید ملی خاطر نشان کرد: رویکرد توجه به ساخت داخل باید به عنوان یک برنامه اساسی و ملی همواره جز اولویت های سازمان ها و شرکت های مختلف قرار گیرد.

قربانی با بیان اینکه تولید کنندگان و قطعه سازان کشور تاکنون در زمینه های مختلف اقدام به ساخت قطعه های پیشرفته مورد نیاز کشور کرده اند گفت: اکنون تجربه لازم برای تامین بسیاری از قطعات در کشور وجود دارد.

کشف پتانسیل های تولید داخلی در مترو

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن گفت: در نمایشگاه حمایت از تولیدکنندگان داخلی صنعت مترو پتانسیل های داخل کشور کشف می شود.

محمدرضا خان محمدی گفت: با توجه به اینکه مترو و شرکت های تابعه آن نیاز به تامین یا تولید مواد مورد نیاز خود دارند، با مشارکت تولیدگران داخلی می توانند هزینه تمام شده خدمات خود را به حداقل برسانند.

وی در ادامه گفت: تکنولوژی های ابزار دقیق و نرم افزاری و مسائل کنترلی زیادی در این صنعت وجود دارد که تولید آنها می تواند منجر به اشتغال زایی شده و یا هزینه های جانبی کار را پایین بیاورد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه حمایت از تولیدکنندگان داخلی استقلال کشور را به همراه دارد افزود: استعدادهای فراوانی در قالب برپایی این نمایشگاه ها بروز پیدا می کند و به این وسیله می توان آینده خوبی برای صنعت حمل و نقل پیش بینی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها