امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147078
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برج هواشناسی که در بزرگ‌ترین جنگل جهان (آمازون) نصب شده است، به طول 324 متر ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برج هواشناسی که در بزرگ‌ترین جنگل جهان (آمازون) نصب شده است، به طول 324 متر از برج ایفل که 301 متر است، بلندتر است؛ این برج برای اهداف علمی خاص ساخته شده است.

«پائولو آرتاکسو» یکی از دست‌اندرکاران این پروژه گفت: این اولین رصدخانه‌ای است که قادر به تجزیه و تحلیل سلامت اکوسیستم‌های استوایی مهم در جنگل آمازون است؛ در واقع به دلیل اینکه این منطقه بسیار حساس است و قطعاً تغییرات زیادی در دهه‌های آینده به دلیل گرم شدن کره زمین خواهد بود، این سیستم برای نظارت و تعادل تابش خورشیدی در اکوسیستم آمازون ضروری است.

محققان به دلیل گرمای سوزان در منطقه حضور ندارند و تمام اطلاعات آب و هوایی به طور مستقیم توسط یک سیستم ماهواره‌ای اینترنت برای آنها ارسال می‌شود؛ این پروژه نتیجه همکاری بین موسسه «ماکس پلانک» آلمان و دانشگاه مانائوس در برزیل است و هزینه آن نیز توسط این دو کشور تقسیم می‌شود.

ساخت این برج در وسط جنگل آسان نبود و برای ساخت آن فولاد از جنوب برزیل توسط کشتی و کامیون وارد شده و کابل برق برای جلوگیری از مشکلاتی که امکان دارد توسط حیوانات به وجود بیاید در ارتفاعی بالای درختان قرار داده شده است.

رسیدن به بالای برج یک ساعت طول می‌کشد و تنها از طریق نردبان امکان پذیر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها