امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147081
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلیل محبی رئیس سازمان بسیج حقوقدانان در همایش حقوق و اقتصاد مقاومتی که در دانشگاه تهران ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلیل محبی رئیس سازمان بسیج حقوقدانان در همایش حقوق و اقتصاد مقاومتی که در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به ماده 4 قانون تشدید مجازات ارتشاع، اختلاس و کلاهبرداری گفت: اگر هر کس دیگری جای این آقازاده چنین پرونده‌ای داشت طبق این ماده اعدام می‌شد ولی به دلیل منعطف بودن این ماده این اتفاق هنوز نیفتاده است.

وی افزود: قاضی می‌تواند از عوامل فشار فرار کند نظام حقوقی است که قانون را درست ننوشته است تا قاضی نتواند از آن سرباز کند که یک نفر با جرم مشابه به مجازات سنگین محکوم شود و یک نفر مجازاتی در انتظارش نباشد.

محبی اظهار داشت: شنیده‌ها حاکی از این است که فشارها بر روی قاضی پرونده این آقازاده بسیار زیاد است  احتمال اینکه مجازات سنگین اعمال نشود وجود دارد اما امید داریم اینگونه نباشد و قوه قضاییه که در پرونده معاون اول رئیس جمهور سابق با قاطعیت عمل کرد در پرونده آقازاده بزرگ هم اینگونه عمل کند.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان با اشاره به اینکه ایران در دنیا پیشانی اسلام است، افزود: در ایران قوه قضاییه پیشانی اسلام است و امروز مردم ما صدای‌شان این است که چرا نظام با مفاسد اقتصادی مبارزه نمی‌کند حال تصور کنید حکمی صادر شود و مجازات ضعیفی برای آقازاده‌ها در نظر گرفته شده باشد. آیا ما می‌توانیم از پیشانی انقلاب دفاع کنیم دفاع قطعاً دفاع ضعیفی خواهد بود.

محبی ادامه داد: متأسفانه مفسدین اقتصادی ما در بهترین بندهای زندان‌ها و مردم عادی در زندان رجایی‌شهر و بدترین بندها نگهداری می‌شوند.

وی اظهار داشت: اگر فسادی اتفاق افتاده و قوه قضاییه در حال رسیدگی است باید مانند همان کسی به این جرم رسیدگی کند که اگر پدرش فلان‌کس نبود رسیدگی می‌کرد و باید همانگونه رسیدگی شود که اگر شخصی در خیابان برای دزدیدن 70 هزار تومان به اعدام محکوم شد برخورد شود تا قابل مقایسه باشد.

محبی اذعان کرد: قوه قضاییه اگر در این پرونده محکم عمل نکند و مماشات کند حیثیتی برای آن قاضی باقی نخواهد ماند. متأسفانه شاهد این هستیم که فشارها بر قاضی محترم این پرونده زیاد می‌شود و از قوه قضاییه به نمایندگی همه حقوقدانان کشور درخواست می‌کنیم در این پرونده کوتاه نیاید و مانند پرونده معاون اول رئیس جمهور سابق عمل کند وگرنه آبروی قوه قضاییه از بین می‌رود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها