امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147082
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار قوه قضاییه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمدرضا نقدی در همایش حقوق و اقتصاد مقاومتی که در دانشکده حقوق و علوم سیاسی ...

به گزارش خبرنگار قوه قضاییه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمدرضا نقدی در همایش حقوق و اقتصاد مقاومتی که در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد ضمن تبریک پیروزی انقلاب گفت:‌ راهپیمایی 22 بهمن تکرار 22 بهمن 57 بود که ضرب شستی به دشمنان اسلام نشان داد.

وی افزود: امروز از دوره‌های سخت و پیچیده عبور کردیم و تلاش‌مان این است که کشورمان برای جوامع به بن‌بست رسیده بشری الگو شود.

سردار نقدی ادامه داد: امروز ما بهترین ارزش‌ها را در اختیار داریم هم فقه ناب اسلامی و هم یک رهبری بزرگوار و شخصیت کاملی که قابلیت تبیین مسائل را براساس این فقه دارد ولی لایه اجرایی‌ که باید این اندیشه را پیاده کند اگر درست وارد عمل نشود این فکر به درستی پیاده نمی‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: یکی از مشکلاتی که پیش‌روی ما است تبیین سیاست‌های کلی در حوزه اقتصاد مقاومتی به قوانین موضوعه که اولین خلاء قانونی ما است و کسی هم برایش متولی نیست. به عنوان مثال در سیاست‌ اقتصاد مقاومتی که ما باید به تولید داخلی بها بدهیم وزارت نفت آزاد است که دکل خود را وارد کند و این یکی از موانع پیش‌روی ما است.

وی افزود: حضرت آقا دستوری به مجمع تشخیص مصلحت نظام به جهت نظارت بر دستگاه‌ها برای اجرایی کردن سیاست اقتصاد مقاومتی دادند که الان ما اجرایی شدن این دستور را نمی‌بینیم.

سردار نقدی با بیان اینکه مبارزه با فساد یکی دیگر از مسائل مهم در اقتصاد مقاومتی است، گفت: فساد یکی از موانع شکوفایی اقتصادی است به نظر بنده همین قانون موجود را با همه ضعف‌ها باید خوب پیاده و اجرا کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بنده توفیق داشتم که بزرگترین فساد اقتصادی را در زمان خودش که در دهه 70 بود به دادگاه ارائه دهم ولی آیا گذاشتند این پرونده به ثمر برسد؟ فشارهای شدید از یک سو روی ضابطین و از سوی دیگر روی قضات باعث می‌شود که این پرونده‌ها به ثمر نرسد بررسی این پرونده‌ها و همچنین قاضی آن نیاز به حمایت دارد و ما آن حمایت را نداریم.

وی اظهار داشت: در ایران هم‌اکنون امکان فنی آن وجود دارد که از طریق تلفن همراه قاچاقچیان را شناسایی و دستگیر کنند ولی نیاز به یک تصمیم جدی دارد.

سردار نقدی اضافه کرد: یکی از بزرگترین خیانت‌هایی که می‌شود به مردم کشور کرد سیاسی کردن پرونده‌های مفاسد اقتصادی و تبدیل کردن مبارزه با مفاسد اقتصادی به ابزار سیاسی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین شفافیت گردش‌های مالی و میزان ثروت را از ضروریات اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: متأسفانه هرگاه شفافیت اقتصادی داشت از مجاری قانونی حرکت می‌کرد تا تبدیل به یک قانون شود یک نفری از یک جایی جلوی آن را گرفت.

وی همچنین قوانین مانع تولید را از موانع اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: کمبودهای قانونی باعث می‌شود که برخی از مفاسد اقتصادی شکل بگیرد به عنوان سؤال برخی 300 میلیون تومان وام می‌گیرند بر چه مبنا و اساسی؟

سردار نقدی با بیان اینکه ما هنوز قوانین ضد انحصار نداریم گفت: شخصی انحصار واردات مرغ را دارد و اگر دلش بخواهد آن را وارد می‌کند و یا گران می‌کند و این باعث ضربه زدن به اقتصاد مقاومتی می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امروز حقوق بین‌الملل به علاوه رسانه می‌تواند برای احقاق حق‌مان فشار زیادی را روی دشمنان ما بیاورد که مردم هم با آن همراه می‌شوند.

وی در خاتمه با اشاره به این مطلب که اگر دولت می‌خواهد مانع فساد اقتصادی شود باید شبانه‌روز طرح کاداستر را اجرا کند، گفت: کاداستر می‌تواند یک انقلابی را در تولیدات روستایی ما ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها