امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147085
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کشیش نینوس مقدس‌نیا از کلیسای انجیلی آشوری در همایش بررسی توهین به مقدسات ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کشیش نینوس مقدس‌نیا از کلیسای انجیلی آشوری در همایش بررسی توهین به مقدسات از منظر اسلام و حقوق بین‌الملل امروز دوشنبه در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه گفت: پاپ فرانسیس عالی‌ترین مقام کلیسای انجیلی در جهان درباره توهین به ادیان دیگر این موضوع را با توهین به مادر خود مقایسه کرده است و توهین‌کنندگان را مستوجب مجازات شدید دانستند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل (ره) بیداری دینی در جهان اتفاق افتاد و کشورهای سکولار و ضد دینی از این بیداری شوکه شدند.

کشیش مقدس‌نیا اظهار داشت: معاندان متوجه نیستند که توهین به مقدسات دینی نه تنها دین را تضعیف نمی‌کند بلکه آنها را نیز قوی‌تر خواهد کرد.

این عضو کلیسای انجیلی آشوری خاطرنشان کرد: هم‌زیستی دینی ادیان در ایران موجب شراکت زندگی و علقه بین یکدیگر شده است و هیچ چیزی نمی‌تواند به آن خدشه‌ای وارد کند.

وی گفت: قوانین مملکتی در ایران طوری نوشته و اجرا شده است که آزادی دین و برپایی جشن‌های ادیان غیراسلامی کاملاً آزاد است.

کشیش مقدس‌نیا افزود: جامعه آشوریان از هر حرکت ناشایستی که به اسم اسلام در کشورهای مسیحیت صورت می‌گیرد تبری می‌جوید.

این عضو کلیسای انجیلی آشوری تصریح کرد: اهانت به پیامبر گرامی اسلام توهین به همه ادیان است.

وی خاطرنشان کرد: احترام به ادیان مقدس از سوی ادیان غیراسلامی حاضر در ایران امری مقدس محسوب می‌شود.

کشیش مقدس‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: هیچ کس حق ندارد به نام آزادی بیان ادیان الهی را مورد تمسخر قرار دهد و ادیان غیراسلامی در ایران آن را محکوم می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار