امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14709
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۴
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی طی اخطاری با استناد به اصل 90 قانون اساسی اظهار داشت: در سال 89 درباره سه موضوع عدم معرفی وزیر ورزش، عدم پرداخت بودجه مترو و عدم ارسال اساسنامه نفت برابر ماده 206 آئین‌نامه داخلی مجلس شکایت از رئیس‌ جمهور در کمیسیون اصل 90 مورد بررسی قرار گرفت و دو مورد آن مطابق ماده 236 آئین‌نامه تأیید شد.

وی با بیان اینکه مجلس رئیس ‌جمهور را در موارد یاد شده متخلف شناخته است، افزود: اینکه برخی گفته‌اند رئیس‌ مجلس از آقای رئیس‌ جمهور  شکایت کرده است، درست نیست، چراکه این بحث، بحث شخصی نیست و این طور نیست که به مسائل جلسه استیضاح وزیر رفاه مربوط باشد.

پورمختار با اشاره به قرائت گزارش کمیسیون از عدم ارائه بودجه مترو در صحن علنی مجلس تصریح کرد: به طور طبیعی همه نمایندگان مجلس نمی‌توانند یک موضوع و یا شکایت را امضا کنند و به طور طبیعی رئیس ‌مجلس باید ارسال شکایت به قوه قضائیه را امضا کند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه بر اساس قانون این حق مجلس است که شکایت از رئیس ‌جمهور را به قوه قضائیه ارسال کند، ادامه داد: آقای کوچک‌زاده به بی‌تدبیری در این موضوع اشاره کردند اما باید بگویم که ما این موضوع محرمانه را هیچ‌گاه علنی مطرح نکردیم و خود دولت بود که موضوع را روی سایت گذاشت و شروع به جوسازی کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها