امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147090
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه رادیو وتلویزیون های فلسطینی در بیانیه با اعلام این خبر افزود: اکثر خبرنگاران ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه رادیو وتلویزیون های فلسطینی در بیانیه با اعلام این خبر افزود: اکثر خبرنگاران فلسطینی به نحوی مورد آزار و اذیت واقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی قرار گرفته در حالیکه همچنان 15 روزنامه نگار در بدترین شرایط موجود در زندان های صهیونیستی به سر می برند.

این اتحادیه که در زمینه حمایت از آزادی بیان و مطبوعات فعالیت می کند از تمامی مجامع بین المللی وسندیکاهای رسانه ای در جهان خواست به کمک همکاران خود در فلسطین اشغالی بشتابند.

بر اساس این گزارش که شبکه ندای قدس آن را منتشر کرده آخرین فعال رسانه ای بازداشت شده خبرنگار شبکه ی ماهواره ای الاقصی(وابسته به حماس) در الخلیل بود که روز 21 ژانویه 2015 به اتهام همکاری با گروهی بازداشت شده است.

این در حالی است که تنها ظرف یک ماه گذشته صهیونیستها 12 روزنامه نگار فلسطینی را در کرانه باختری وقدس بازداشت کردند که 3 نفر از این عده همچنان در بازداشت رژیم صهیونیستی به سر می برند.

در پایان این گزارش به نام و مشخصات 15 خبرنگار وفعال رسانه ای زندانی شده توسط رژیم صهیونیستی اشاره شده است .

این روزنامه نگاران عبارتند از :

1. محمود موسی عیسی قدیمی ترین روزنامه نگار فلسطینی که از سال 1993 در زندان های رژیم صهیونیستی زندانی است او سابقه خبرنگاری و مدیریت تحریریه روزنامه صوت الحق والحریه را دارد وهم اکنون توسط صهیونیستها به حبس ابد محکوم شده است.

2. احمد الصیفی از اهالی رام الله ، او دانشجوی دانشکده رسانه دانشگاه برزیت بود که در سال 2009 دستگیر و محکوم به 19 سال زندان شده است.

3. صلاح عواد از اهالی نابلس که از آوریل 2011 توسط صهیونیستها دستگیر وبه 7 سال زندان محکوم شده است او در زمان دستگیری مدیر اداره رسانه باشگاه اسرای فلسطینی در رام الله را عهده دار بود.

4. مراد محمد ابو البهاء مدیر اداره رسانه ای دفتر نمایندگان حماس در رام الله بود که از سال 2012 در زندان های رژیم صهیونیستی می باشد.

5.عنان سمیر عجاوی از اهالی جنین ، او از سال 2013 توسط صهیونیستها دستگیر و زندانی است .

6. ثامر سباعنه فعال وروزنامه نگار اهل جنین که از 2013 در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برد.

7. ولید خالد از اهالی سلفیت ، او در زمان دستگیری در سال 2013 مدیر دفتر روزنامه فلسطین در کرانه باختری بود.

8. محمد منا این روزنامه نگار فلسطینی بدون آنکه اتهام وی تفهیم شود از سال 2013 همچنان در حبس احتیاطی قرار دارد.

9. همام عتیلی از اهالی طولکرم او فعال رسانه و دانشجوی بخش رادیو وتلویزیون دانشگاه ملی النجاح بود که در اوت 2014 توسط صهیونیستها دستگیر شد.

10. عزیز کاید مدیر دفتر شبکه ماهواره ای الاقصی در کرانه باختری ، او ژوئن 2014 از منزلش در شهر البیره دستگیر وتا به امروز در حبس احتیاطی رژیم صهیونیستی قرار دارد.

11. خانم بشری الطویل روزنامه نگار وفعال امور اسرای فلسطینی از جولای 2014 توسط صهیونیستها دستگیر شده است.

12. قتیبه قاسم ، خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اصداء که در شمال اکتبر گذشته در بیت لحم دستگیر شد.

13. علاء الطیطی خبرنگار شبکه ماهواره ای الاقصی در الخلیل که ژانویه 2015 توسط صهیونیستها دستگیر وبه اتهام فعالیت با یک گروه ممنوع محاکمه می شود.

14. عامر ابو هلیل از الخلیل ، روزنامه نگار رادیو رام الله که 25 ژانویه گذشته دستگیر شد او هم اکنون دانشجوی رسانه در دانشگاه قدس می باشد.

15. محمد عطا از اهالی رام الله روزنامه نگار آزاد و دانشجوی دانشکده رسانه دانشگاه قدس می باشد او 27 ژانویه توسط صهیونیستها دستگیر شد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها