امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۰۳:۰۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1471
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 252
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، حبیب‌الله عسگر‌اولادی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی شورای مرکزی کمیته امداد امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، حبیب‌الله عسگر‌اولادی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) با آیت‌الله استادی با اشاره به خاطره‌ای از دوران پیش از انقلاب اظهار کرد: تا زمانی که مردم به کمک رهبری مراجع و روحانیت در وضع خود تغییری به وجود نیاورده بودند هیچ گشایشی در کار آنها نبود.

وی افزود: مردم ایران به تدریج به لوازم تقلید و تبعیت از مراجع ملزم شدند و مراجع نیز خود را در متن اجتماع جای دادند.

نماینده ولی فقیه در کمیته امداد امام خمینی با اشاره به دستگیری امام راحل در 15 خرداد 42 خاطرنشان کرد: مردم قم و تهران و بسیاری از شهرها به پا خاستند و شرایط به گونه‌ای رقم خورد که دریافتیم تا هجرتی صورت نگیرد نمی‌توان جان ایشان را حفظ کرد.

وی ادامه داد: زمانی که مردم ملتزم به تقلید شدند مراجع نیز جایگاه واقعی خود را یافته و مسئولیت‌هایشان بسیار بیشتر شد به طوری که در طلیعه انقلاب اسلامی تعداد زیادی از آنها دستگیر و سختی‌های بسیاری را متحمل شدند.

عسگراولادی با بیان اینکه روزی از خانه امام راحل در قم خارج شدیم و به محض خروج از سوی مأموران شاه مورد تعقیب قرار گرفتیم عنوان داشت: در آن هنگام مشاهده کردیم درب خانه‌ای باز است و به سرعت وارد آن منزل شدیم و دیدیم که خانه آیت‌الله استادی بوده است.

نماینده ولی فقیه در کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: ما چهار ‌جوان بودیم که دو نفرمان به خانه آیت‌الله استادی پناهنده شدیم و دو نفر دیگر دستگیر شدند؛ این خاطره باید از سوی نسل جوان مورد توجه قرار گیرد که این انقلاب چگونه با حمایت روحانیت و تغییر نگرش مردم ایران در گرایش به سمت تبعیت از رهبران دینی شکل گرفت.
انتهای پیام/78004/ش30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها