امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147101
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هلا تونی اشمیت» نخست وزیر دانمارک در کنفرانسی خبری امروز (دوشنبه) با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هلا تونی اشمیت» نخست وزیر دانمارک در کنفرانسی خبری امروز (دوشنبه) با اشاره به حادثه اخیر کپنهاگ که منجر به مرگ دو نفر من جمله یک یهودی شد گفت، اقدامات تروریستی مبارزه اسلام و غرب نیست بلکه مشکل بین ارزش‌هاست که بر پایه تیره و تار پایه ریزی شده است.

وی ادامه داد یهودیان به دانمارک تعلق دارند و دانمارک برای محافظت از یهودیان تلاش خود را می‌کند. نخست وزیر دانمارک سپس به اقدامات دولت دانمارک برای محافظت از یهودیان اشاره کرد و گفت، بعداز حملات پاریس تمهیدات لازم برای محافظت از یهودیان دانمارک گسترش یافته و پلیس هم اقدامات لازم برای محافظت از شهروندان یهودی تلاش خود را افزایش داده است.

اشمیت ادامه داد که دولت دانمارک نگران جوانانی است که به عراق و سوریه می‌روند و پیشنهادات زیادی برای جلوگیری از آن دارد اما در ادامه گفت وارد جزییات این برنامه‌ها نمی‌شود.

وی هم‌چنین افزود توضیحات بیشتری از جزییات این حادثه و اقدامات دولت دانمارک در مقابله با آن در آینده نزدیک در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی به اقدامات دولت دانمارک در همکاری با دیگر کشورها برای مبارزه با داعش اشاره کرد و گفت برای مبارزه با تروریسم در نشست بروکسل نیز با دیگر کشورهای اروپایی گفت‌وگو کرده و برای مبارزه با داعش همکاری خواهد کرد.

اشمیت هم‌چنین با اشاره به حوادث حملات پاریس و دانمارک اشاره کرده و گفت، «وقتی به جزییات این دو حمله توجه میکنیم شباهت‌هایی بین این دو حادثه وجود دارد؛ من عمیقا از این ماجرا ناراحت شدم اما این اتفاق می‌توانست بدتر هم باشد و ما خیلی خوش‌شانس بودیم.

جزییات کمی در دست داریم که این شخص برای چه این اقدام را مرتکب شده است. اما داریم تحقیق می‌کنیم و این اتفاق را یک حمله را تروریستی می‌دانیم؛ وی هم‌چنین گفت هیچ نشانه‌ای از این‌که این اقدام تروریستی بخشی از اقدام بزرگ‌تر بوده در دست نیست.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها