امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147114
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنیامین نتانیاهو،نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با بیان اینکه رژیم تحت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنیامین نتانیاهو،نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با بیان اینکه رژیم تحت امرش از جزئیات توافق هسته‌ای با ایران آگاه است بار دیگر درباره «توافق بد» بین ایران و ۱+۵ هشدار داد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در حال سخنرانی در «کنفرانس روسای سازمان‌های یهودی آمریکا» است لحظاتی پیش گفت با هر گونه توافق هسته‌ای با ایران مخالف نیست، بلکه با «توافق بد» مخالف است.

رژیم صهیونیستی هر گونه توافقی که به ایران اجزاه غنی‌سازی اورانیوم بدهد را «توافق بد» می‌داند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه با بیان اینکه اسرائیل از جزئیات توافق هسته‌ای با ایران آگاه است لحظاتی پیش گفت: «اگر در حال عقد توافقی خوب هستید چرا آن را پنهان می‌کنید؟»

نتانیاهو گفت: «همان‌طور که ایران می‌داند که چه توافقی به این کشور پیشنهاد شده است طبیعی است که اسرائیل هم باید از جزئیات موارد طرح شده اطلاع داشته باشد.»

وی در بخش دیگری از این سخنرانی به جنجال‌هایی ادعایی بر سفر سفرش به واشنگتن برای سخنرانی در کنگره درباره مذاکرات هسته‌ای ایران پرداخت و بار دیگر بر انجام این سفر تأکید کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت به واشنگتن می‌رود چون وظیفه اوست تا از تمام قدرتش برای متوقف کردن توافقی بد اجتناب کند.

نتانیاهو گفت: «به واشنگتن می‌روم چون وظیفه من این است تا هر چه در توان دارم را برای جلوگیری از توافق بد به کار بگیرم.»

وی اضافه کرد نمی‌تواند ضمانت بدهد این سخنرانی می‌تواند از آنچه به گفته وی «توافق بد با ایران» است جلوگیری می‌کند اما در جایگاه «نخست‌وزیری متعهد» نمی‌تواند این سخنرانی را هم انجام ندهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد پیشنهادی که کشورهای ۱+۵ به ایران ارائه کرده‌اند تهران را در مسیر تبدیل شدن به یک قدرت هسته‌ای قرار می‌دهد.

نتانیاهو گفت: «من مخالف توافق با تهران نیستم؛ من مخالف توافق بد با این کشورم و به همین دلیل به واشنگتن می‌روم. من این موضوع را یک مسئله حزبی نمی‌دانم. بقای اسرائیل، مسئله‌ای حزبی نیست.»

چند ساعت قبل از این سخنرانی، یوسی کوهن، مشاور امنیت داخلی اسرائیل با فیل گوردون، مشاور کاخ سفید در امور خاورمیانه در بیت‌المقدس دیدار کرده بودند.

یوال اشتاینیتز، وزیر اطلاعات اسرائیل در بیانیه‌ای گفته دو طرف صرفاً درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها