امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147116
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انگلیس با صدور اطلاعیه‌ای شرکت ملی نفت‌کش ایران را به فهرست ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انگلیس با صدور اطلاعیه‌ای شرکت ملی نفت‌کش ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد. پیشتر اتحادیه اروپا تحریم‌های رفع شده علیه این شرکت را بازگردانده بود.

سایت اطلاع‌رسانی دولت انگلیس روز دوشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد شرکت ملی نفت‌کش ایران و «غلام حسین گل‌پرور» را به فهرست تحریمی خود اضافه کرده است.

وزارت خزانه‌داری انگلیس با توجه به تغییرات ایجاد شده در قانون اتحادیه اروپا (۲۶۷/۲۰۱۲) خواستار اجرای تحریم‌های مربوط به مصادره اموال علیه موارد ذکر شده در بالا شده است. 

دولت‌های اتحادیه اروپا روز پنج شنبه در بروکسل با تحریم‌ دوباره شرکت ملی نفت‌کش ایران موافقت کردند. دادگاه عمومی اتحادیه اروپا، دومین دادگاه این اتحادیه چند ماه پیش حکم داده بود دلیلی برای قرار دادن این شرکت در فهرست تحریمی آن اتحادیه وجود ندارد.

پیش از آن دادگاه انگلیس دادخواست قانونی شرکت ملی نفت‌کش ایران برای جلوگیری از وضع تحریم‌ها علیه این شرکت را رد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

دادگاه انگلیس خواستار بازگشت تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران شد

روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال هم روز سه‌شنبه گزارش داد دولت‌های اتحادیه اروپا با فشارهای آمریکا طرحی به تصویب رسانده‌اند که نظام تحریم‌ها علیه ایران، روسیه و سوریه را مستحکم می‌کند.

دولت‌های اتحادیه اروپا پیشتر استدلال کرده بودند سازمان‌های ایران و سوریه به دلیل محدودیت‌های دولت‌های اروپایی در ارائه مدارک محرمانه به دادگاه موفق به رفع تحریم‌ها علیه خود شده‌اند.

قوانین جدیدی که روز سه‌شنبه به تصویب 27 دولت اروپایی (از میان 28 کشور عضو اتحادیه اروپا) رسید کانال جدیدی برای ارائه ادله محرمانه به قضات دادگاه در نظر می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

اتحادیه اروپا  طرحی برای مستحکم کردن تحریم ها علیه ایران تصویب کرد

یک دادگاه عالی اروپا مهرماه سال جاری حکم به لغو تحریم‌ها علیه شرکت ملی نفت‌کش ایران داده بود. این شرکت، بزرگترین شرکت نفت‌کش ایران محسوب می‌شود.

دادگاه عالی اتحادیه اروپا مستقر در لوگزامبورگ در آن زمان اعلام کرده بود دلیلی برای قرار دادن نام شرکت ملی نفتکش ایران در لیست تحریم‌ها وجود ندارد.

فعالان حقوق بشر و کارشناسان مسائل حقوقی با انتقاد از اتحادیه اروپا می‌گویند دولت‌های این اتحادیه شرکت‌های معاف شده از قوانین تحریمی در دادگاه‌ها را با بهانه‌های جدید به فهرست تحریمی خود بازگردانده‌اند.

به گفته این کارشناسان، با آنکه دادگاه‌های اتحادیه اروپا در سالهای گذشته در موارد متعدد رأی به رفع تحریم‌ها داده‌اند این تحریم‌ها تنها در موارد محدودی از میان برداشته شده است.

بیشتر بخوانید:

اتحادیه اروپا تلاش می‌کند تحریم‌های لغو شده علیه ایران را برگرداند

آنتونی گاردنر، نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا ماه گذشته (ژانویه) در جریان یک سخنرانی در انگلیس با ابراز «نگرانی های فزاینده» دولت کشورش درباره «ضعف های موجود در سازوکارهای تحریمی اتحادیه اروپا» گفته بود این نقائص به «مخالفان اجازه می دهند از گزندگی اقدامات تحریمی بکاهند.»

وی خواستار اتخاذ تصمیماتی برای حفظ و تقویت توانمندی های تحریمی اتحادیه اروپا در حوزه های اجرایی و قضایی شده و اضافه کرده بود: «این امر نه تنها از لحاظ تلاشهای مشترک ما برای مقابله با تروریسم و اعمال فشار بر ایران حائز اهمیت است بلکه در زمینه اقدامات دوجانبه ما برای اعمال فشار بر روسیه و تغییر سیاست های خشونت بار آن کشور در قبال اوکراین هم مهم است.»   

انتهای پیام/ا.

برای دریافت خبرنامه روزانه مذاکرات هسته‌ای، پیامی با عنوان «مذاکرات» به آدرس زیر ارسال کنید:

FarsNewsInt@gmail.com

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها