امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14713
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۴
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان پس از ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان پس از تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، وارد بررسی جزئیات این لایحه شدند و مواد 1 ،2 و 3 آن را به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون نام «مجمع امور صنفی» به «اتاق اصناف شهرستان»، نام «مجمع امور صنفی مرکز استان» به «اتاق اصناف مرکز استان» و نام «شورای اصناف کشور» به «اتاق اصناف ایران» تغییر می‌یابد.

وکلای ملت با 129 رای موافق، 23 رای مخالف و 13 رای ممتنع از 220 نماینده حاضر در جلسه ماده یک این طرح را به تصویب رساندند.

مجلسی‌ها همچنین مقرر کردند صنوفی که قانون خاص دارند، از شمول این قانون مستثنی هستند. قانون خاصی قانونی است که بر اساس آن نحوه صدور مجوز فعالیت، تنظیم و تنسیق امور واحدهای ذیربط، نظارت، بازرسی و رسیدگی به تخلفات افراد و واحدهای تحت پوشش آن به صراحت در متن قانون مربوطه معین می‌شود.

وکلای ملت با 130 رای موافق، 11 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 220 نماینده حاضر در جلسه، ماده 2 این لایحه را به تصویب رساندند.

بهارستان‌نشینان در مصوبه دیگری مقرر کردند اماکنی که واجد شرایط لازم برای استقرار چند واحد صنفی باشند، می‌توانند به عنوان محل ثابت کسب، توسط یک یا چند فرد صنفی، پس از اخذ پروانه کسب از اتحادیه یا اتحادیه‌های ذیربط، مورد استفاده قرار می‌گیرند. آئین‌نامه اجرایی این تبصره به وسیله دبیرخانه هیئت عالی نظارت با همکاری اتاق اصناف ایران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تهیه می‌شود و ظرف 3 ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌رسد.

مجلسی‌ها با 133 رای موافق، 10 رای مخالف و 18 رای ممتنع از 217 نماینده حاضر در جلسه، ماده 3 این لایحه را تصویب کردند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها