امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147147
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نامزدهای بخش درباره شعر نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر مشخص شدند. بر این اساس، هیئت داوران نهمین دوره

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نامزدهای بخش درباره شعر نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر مشخص شدند.

بر این اساس، هیئت داوران نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر کتابهای «یکصد منظومه عاشقانه فارسی» اثر حسن ذوالفقاری از نشر چرخ، «فرهنگ شعر نو فارسی» به قلم هیوا مسیح از نشر دوستان، «روایتی تازه بر لوح کهن» تالیف فرزاد کریمی از نشر قطره، «شرح شوق» نوشته سعید حمیدیان از نشر قطره «بر ستیغ های حماسه» نوشته قدمعلی سرامی از نشر ترفند و «روایت سر دلبران»، اثر قدرت الله طاهری از نشر علمی را به عنوان نامزدهای دریافت جایزه بخش درباره شعر در نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر انتخاب و به دبیرخانه این جشنواره معرفی کرد.
نامزدهای بخش کودک و نوجوان معرفی شدند

نامزدهای بخش کودک و نوجوان نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر مشخص شدند.

هیئت داوران نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر، با ارسال نامه ای به دبیر اجرایی این جشنواره، کتابهای راه یافته به مرحله نهایی داوری بخش کودک و نوجوان این جشنواره بین المللی را معرفی کردند.

«کیف پول من گرسنه است» تالیف فاضل ترکمن از نشر پیدایش، «بوق بزن و راه برو» نوشته ناصر کشاورز از کتابهای شکوفه انتشارات امیرکبیر، «مورچه های لواشکی» به قلم یحیی علوی فرد از کتابهای شکوفه انتشارات امیرکبیر، «هم روزنامه هم کلوچه» تالیف مریم هاشم پور از کتابهای شکوفه انتشارات امیرکبیر، «می نویسم ابر باران میشود» نوشته جعفر ابراهیمی شاهد از کتابهای شکوفه انتشارات امیرکبیر، «بابایی دوست دارم» تالیف فریبرز لرستانی از انتشارات دانش نگار، «غم های قلابی» به قلم شاهین رهنما از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نامزدهای بخش کودک و نوجوان نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر هستند.

گفتنی است برگزیدگان نهایی در بخش های مختلف نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر در مراسمی که در روزهای میانی اسفند ماه برگزار خواهد شد، مشخص می شوند.

داوران بخش «کودک و نوجوان» جشنواره شعر فجر معرفی شدندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی جشنواره بین المللی شعر فجر، بر اساس مصوبه هیئت علمی جشنواره شعر فجر، اسامی داوران هر بخش، همزمان با اعلام نامزدهای آن بخش اعلام خواهد شد. بر این اساس، با معرفی نامزدهای بخش «کودک و نوجوان»، داوران این بخش نیز معرفی میشوند.

داوران این دوره در بخش کودک و نوجوان، افسانه شعبان نژاد، غلامرضا بکتاش و بیوک ملکی هستند.

افسانه شعبان نژاد، شاعر کودک و نوجوان است که مدرک کارشناسی اش را در رشته زبان و ادبیات فارسی اخذ کرده و تحصیلات تکمیلی را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته ادبیات نمایشی ادامه داده است. این نویسنده کودک و نوجوان که دارای دکتری هنر و نشان درجه یک هنری در ادبیات داستانی و شعر است، توانست در سال 2008 برگزیده دوم جایزه افق های تازه بولونیای ایتالیا برای کتاب «ارنگ ارنگ، بگو چه رنگ» شود. وی در سال 2010 نیز کاندیدای دریافت جایزه معتبر آسترید لیندگرن شده بود.

شعبان نژاد صاحب تالیفات بسیاری برای مخاطبان کودک و نوجوان است که برخی از این آثار به زبان های دیگر نیز ترجمه شده اند.

غلامرضا بکتاش، متولد ملایر است. وی از جمله نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان است که توانسته جوایز کتاب سال سلام بچه ها، کتاب فصل، جشنواره ی مطبوعات کودک و نوجوان و… را به خود اختصاص دهد.

وی سابقه داوری در جشنواره هایی هم چون جشنواره بین المللی شعر فجر را نیز درکار نامه کاری خود دارد. از این شاعر کودک و نوجوان تا کنون کتابهای «کلاغ میله میله»، «حال غنچه خوب است»، « با دو چشمم می چشم»، «درخت مثل دختر» و «مورچه زحمت کش است» منتشر شده است.

بیوک ملکی، داور دیگری است که در بخش کودک و نوجوان جشنواره بین المللی شعر فجر آثار را داوری میکند. ملکی از جمله شاعرانی است که آثار او در مطبوعات کودک و نوجوان بارها به انتشار رسیده است. او کار خود را

از جلسات شعر کیهان بچه‌ها شروع کرد و بعدتر، در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز رادیو، حوزه هنری و انتشارات سروش نیز به همکاری پرداخت.

ملکی یکی از باسابقه ترین اعضای سردبیری «سروش نوجوان» است، وی بیش از دو دهه مجموعه شعرهایی  را برای کودکان و نوجوانان منتشر کرده؛ چنانکه «ستاره باران»، «بر بال رنگین کمان»، «پشت یک لبخند»، «کوچه دریچه‌ها»، «از هوای صبح»، «در پیاده‌رو بخشی از تالیفات وی در حوزه کودک و نوجوان است.

هیئت داوران در این دوره کتابهای «کیف پول من گرسنه است»، تالیف فاضل ترکمن، «بوق بزن و راه برو»، نوشته ناصر کشاورز، «مورچه های لواشکی» به قلم یحیی علوی فرد، «هم روزنامه هم کلوچه» تالیف مریم هاشم پور، «می نویسم ابر باران میشود» نوشته جعفر ابراهیمی شاهد، «بابایی دوست دارم» تالیف فریبرز لرستانی و «غم های قلابی» به قلم شاهین رهنما را به عنوان نامزدهای راه مرحله نهایی داوری جشنواره شعر فجر انتخاب کردند.

معرفی داوران بخش «درباره شعر» در جشنواره فجربر اساس تبصره ۲ ماده ۴ آئین نامه اجرایی نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر، اسامی هئیت داورانِ هر بخش در زمان اعلام نامزدهای نهایی اعلام خواهد شد.

بر این اساس و با معرفی نامزدهای بخش «درباره شعر» برای حضور در مرحله نهایی داوری، داورهای این بخش نیز معرفی شدند. داورهای بخش درباره شعر، «بهادر باقری»، «قربان ولیئی» و «مصطفی علیپور» هستند.

بهادر باقری دانش آموخته رشته ادبیات فارسی در مقطع دکتری از دانشگاه تربیت مدرس است. او پژوهش هایی شعر حافظ، ادبیات معاصر ایران، ادبیات جهان، ادبیات روسیه، ادبیات داستانی، بدیع و ادبیات عامیانه انجام داده است و همچنین سابقه تدریس و سخنرانی در خارج از کشور نیز دارد.

این استاد ادبیات فارسی در کوالالامپور در مالزی، کیف در اوکراین، ایروان در ارمنستان و کالیفرنیا در آمریکا تدریس و سخنرانی داشته است. فرهنگ شرح های حافظ، افسانه های اوکراین، شهر بی شهرزاد بخشی از تالیفات اوست.

قربان ولیئی، دیگر داور بخش درباره شعر نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر متولد ۱۳۴۶ در شهرستان صحنه از توابع استان کرمانشاه است. او که دکتری ادبیات فارسی خود را از دانشگاه تربیت مدرس گرفته، هم اکنون در دانشگاه زنجان با سمت استادیار به تدریس ادبیات مشغول است. از ولیئی چند عنوان مجموعه شعر منتشر شده است که از بین آنها میتوان به «درخت در خودش راه می‌رود»، «باید نوشت نام تو را با پرنده‌ها»،«ترنم داوودی سکوت» و «با دو چشم دچار یکتایی» اشاره کرد.

مصطفی علی پور نیز داور بخش درباره شعر در نهمین دوره جشنواره شعر فجر است. وی در سال ۱۳۴۰ در تنکابن متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد ادبیات ادامه داد. همکاری با وزارت ارشاد ، تدریس شعر و ادبیات در بنیاد شهید، تدریس شعر و نقد ادبی در مرکز دانش پژوهان شاهد، همکاری در امر کارشناسی کتاب در حوزه هنری و عضویت در کمیته کارشناسی بررسی کتاب در مرکز آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان بخشی از کارنامه فعالیتهای ادبی اوست. «از گلوی کوچک رود»، «از همدان تا صلیب» و «ساختار زبان شعر امروز» تنها بخشی از تالیفات این استاد زبان و ادبیات فارسی است.

گفتنی است این افراد، هیئت داوران بخش درباره شعر نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر را تشکیل داده اند. در این بخش، کتابهای «یکصد منظومه عاشقانه فارسی»،  اثر حسن ذوالفقاری، «فرهنگ شعر نو فارسی»، به قلم هیوا مسیح، «روایتی تازه بر لوح کهن»، تالیف فرزاد کریمی، «شرح شوق» نوشته سعید حمیدیان، «بر ستیغ های حماسه» نوشته قدمعلی سرامی و «روایت سر دلبران»، اثر قدرت الله طاهری راه یافتگان به مرحله نهایی داوری جشنواره شعر فجر هستند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها