امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147149
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
«مجید واشقانی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: به تازگی عهده دار یکی از کاراکترهای ...

«مجید واشقانی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: به تازگی عهده دار یکی از کاراکترهای سریال آمین شدم که نقشی منفی است. تا به حال در 6 اثر با بهرنگ توفیقی همکاری داشتم و از این همکار‌ی‌ها بسیار راضی هستم.

وی درباره حضور چشم گیرش در سریال‌های پلیسی بیان داشت: در کل حضور در سریال‌های پلیسی را بسیار دوست دارم، خیلی ها این موضع را به من می‌گویند،اما به عقیده من هیچ کدام از این سه پلیسی که من تا به حال بازی کرده‌ام شبیه به یکدیگر نیستند. سروان ثامن (پلیس ماتادور)،بهرامی (انقلاب زیبا) و پلیس  نیز پلیس میکائیل هرکدام نوع متفاوتی از نیروی پلیس را نشان می‌دهند. سه کاراکتر پلیسی که تا به حال ایفا کردم، هر کدام از زوایای مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند و تنها شباهتشان این است که لباس پلیس بر تن دارند.در حقیقت باید بگویم یکی از اصول بازیگری این است که بتوانی شخصیت‌های متفاوت و موقعیت‌‌های متفاوت را تجربه کنی که من تا به حال چنین چیزی را با قرار گرفتن در شخصیت این سه کاراکتر تجربه کردم و هر کدامشان با دیگری تفاوت‌های بسیاری دارند.

بازیگر سریال «انقلاب زیبا» درباره ویژگی‌های این نقش گفت: شخصیت اصلی سریال «میکائیل» در واقع خود او است و پلیس هم هست و به همین خاطر نقشی که من ایفایش می‌کنم در اصل بخش اعظمی از بازی هایش با میکائیل است. همچنین سعید نعمت اله نویسندگی کار را برعهده دارد و او هم نویسنده ای است که کارهایش هیچ کدام شبیه به هم نیست و تفاوت در آنها به وضوح حس می‌شود، شخصیت‌های قصه‌هایش نیز از این قاعده مستثنی نیستند و این ویژگی شامل حال آنها هم خواهد شد.

وی در ادامه افزود: زمانیکه این نقش پیشنهاد شد، به سعید نعمت اله گفتم به تازگی در سریال انقلاب زیبا در نقش یک پلیس بازی کرده ام و ایشان به من گفت این پلیس با پلیس‌هایی که تا الان بازی کرده‌ای کاملا تفاوت دارد و وقتی در خلال کار قرار گرفتم کاملا به صحت حرف او رسیدم.سروان بهرامی در انقلاب زیبا، در حقیقت پلیس آگاهی بود که پیگیر یک پرونده سیاسی بود، اما سهراب محمودی در سریال میکائیل، پلیس کلانتری است که درگیر یک وسترن شهری است. ما وارد زندگی شخصی بهرامی نمی‌شدیم، اما درباره محمودی اینطور نیست و خانواده او ار نیز خواهیم دید.

بازیگر سریال «هوش سیاه دو» درباره بازخوردهای مردم نیز بیان داشت: نمی‌خواهم از خودم تعریف کنم، اما تا به حال نقش‌هایی که بازی کردم آنقدر دیده شده اند که خیلی از مردم هنوز هم بر این باورند که من در سریال هوش سیاه هم نقش یک پلیس را ایفا می‌کردم! و این موضوع برای خودم خیلی جالب است چراکه دقیقا نقش مقابل پلیس را در آن سریال ایفا می‌کردم.

وی افزود:من برای متفاوت بودن تک تک نقش‌هایی که تا به حال بازی کردم، تمام تلاشم را به کار بسته ام و معتقدم در جامعه هنر که رقابت بسیار است، اگر من نوعی تلاشم را به کار نگیرم قطعا از همکاران خود فاصله خواهم گرفت و نقشم هم دیده نخواهد شد.

واشقانی ضمن اشاره به سکانسی در سریال «ماتادور» گفت: یادم است برای بازی در سکانس شهادت یکی از پلیس ها من تاکیدم روی این بود که گریه‌های ثامن را نشان دهم و مخالفت‌هایی وجود داشت از جمله اینکه پلیس نباید گریه کند و ... اما من گریه ثامن را در آن شرایط نشان دادم و گفتم پلیس گریه هم می‌کند. بر این باورم که اگر پلیس گریه کند بیشتر به مردم عام نزدیک می‌شود و مردم راحت‌تر می‌توانند با او ارتباط برقرار کنند.

بازیگر سریال «مسیر انحرافی» درباره فضای جنوب کشور که در قشم به تصویر کشیده شده است، گفت:  سیروس مقدم به شدت هوشمند است و ممکن است کارهایی را برای بهتر شدن سکانسی انجام دهد که من بازیگر در آن لحظه متوجه این نشوم که در بهبود روند تولید و زیبایی سکانس کمک دوچندانی می‌کند، اما دقیقا بعد از پخش کار به درستی انتخاب‌ها و کارهای او پی می‌برم. در مورد سفر گروه میکائیل به قشم هم همین موضوع وجود داشت، وقتی من با سایر بازیگران در فضای جنوب قرار می گرفتیم تازه متوجه می‌شدیم چقدر این فضا به بازی ما و البته ارتباطی که مخاطب با دیدن سریال می‌گیرد،کمک می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دور شدن از تهران برای گروه‌های تولید سختی‌های خاص خودش را دارد، اما این گروه در حین تولید از هیچ چیز مضایقه نکردند و کار ما با جان و دل به سرانجام رسید. مقدم جغرافیای قصه‌هایش را به خوبی می‌شناسد و در انتخاب آنها هم بسیار هوشمندانه رفتار می‌کند. فضای قشم برای ضبط این سریال کاملا بکر و دست نخورده بود و باید بگویم جغرافیای متناسب با قصه را داشت و مطمئنا یکی از نکاتی که برای مخاطب حین تماشای سریال خودنمایی خواهد کرد همین لوکیشن هاست.

واشقانی درباره تصمیمات آنی شبکه و اینکه اواسط تولید سریال «میکائیل» را گزینه احتمالی نوروز اعلام کردند،گفت: در تولید این سریال با هیچ گونه شتاب زدگی مواجه نبودیم و از ابتدا تا پایان کار با همان ریتمی که مدنظر عوامل تولید بود پیش رفتیم.

بازیگر سریال «ماتادور» درباره فعالیت‌های سینمایی‌اش اظهار داشت: اخیرا در فیلم سینمایی «هاری»  به کارگردانی امیراحمد انصاری نقش کوتاهی را بازی کردم.

وی درباره نقش خود در فیلم «هاری» گفت: در این فیلم نقش منفی را ایفاگر شدم،بیشترین دلیل حضورم در این اثر هم بازی شدن با جمشید هاشم پور بود که به نظرم قرار گرفتن در مقابل این بزرگان غنیمت است که در این فیلم سینمایی برای من محقق شد.

بازیگر سریال «زیرهشت»  با اشاره به تله فیلم «سوختن» نیز ادامه داد: بعد از پایان بازی‌ام در سریال میکائیل، در تله فیلم سوختن به کارگردانی بهرنگ توفیقی بازی کردم که چندین سکانس‌اش را دیدم و بسیار لذت بردم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها