امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147153
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، شورای صنفی نمایش با توجه به ماموریتی که برای آن تعریف شده است برای اکران نوروز کار سختی را برعهده دارد زیرا از یک سو ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، شورای صنفی نمایش با توجه به ماموریتی که برای آن تعریف شده است برای اکران نوروز کار سختی را برعهده دارد زیرا از یک سو فیلم هایی که در جشنواره مورد توجه مخاطبان و منتقدین قرار گرفتند مدعی اکران نوروزی خواهند بود و از سوی دیگر فیلم‌هایی که به جشنواره راه نیافتند و بنا به هر دلیلی قبل از جشنواره جوی برای آن‌ها ایجاد شد که توقع برای بهترین زمان اکران فیلم ها (نوروز) برای صاحبان آثار به وجود آمده است.

همه صاحبان آثار علاقمند به اکران نوروزی فیلم ها هستند اما امسال نوروز به دلیل تقارن با ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) شرایطی را فراهم کرده است که فیلم هایی که فضای شاد و مفرح دارند از جمله «ایران برگر»، «دلم می خواد» و... امکان نمایش در این ایام را نخواهند داشت اما به هر حال بعضی از فیلم‌ها مورد استقبال مردم و منتقدان قرار گرفتند و به نظر می‌رسد بخت بیشتری برای اکران نوروزی داشته باشند،در کنار فیلم‌های جدید بعضی از فیلم‌هایی که از سال گذشته باقی مانده و فضای گرم و مناسب نوروز دارند، نیز برای اکران نوروزی مورد توجه قرار بگیرند، از جمله این فیلم ها می توان به «رستاخیز» اشاره کرد و با ایام فاطمیه نیز می تواند تقارن مناسبی داشته باشد. 

اما نکته حایز اهمیت این است که نگارش آیین نامه شورای صنفی نمایش برای سال 94 تمام نشده است و در ایام جشنواره فیلم فجر هم جلسه ای برای اتمام نگارش آئین نامه صورت نگرفته است و تا زمانی که وضعیت آئین نامه شورای صنفی نمایش مشخص نشود نمی توان توقع داشت که تکلیف اکران نوروز 94 معین شود.

احتمالا این هفته جلسه شورای صنفی نمایش برگزار نمی شود زیرا برخی از اعضاء به دلیل نمایش فیلم در استان‌های مختلف در تهران نیستند. اما حدس و گمانه زنی ها برای اکران نوروزی ادامه دارد. به نظر می رسد امسال هم مانند روال گذشته 5 سالن سینمای سرگروه داریم و گروه هنر و تجربه که به گروه های سینمایی اضافه شده است. 

اما اگر به دقت به انتخاب شورای صنفی نمایش در سال گذشته توجه کنیم خواهیم دید تنوع گونه ها و توجه به سلایق متعدد در اکران نوروزی به چشم می خورد. امسال هم اگر این اصل برای شورای صنفی نمایش از اهمیت لازم برخوردار باشد تنوع در مضامین به چشم خواهد خورد.

«رخ دیوانه» فیلمی جوان پسند و مساله گو است که  جوایز متعددی از جمله جایزه تماشاگران را به خود اختصاص داد پس در گزینه های اکران نوروزی جای خواهد داشت.

«دوران عاشقی» فیلمی با موضوع خانواده و ملودرامی اجتماعی است که با حضوربازیگران سرشناس و مورد توجه تماشاگران می تواند جزء گزینه های اکران نوروزی قرار گیرد.

«چهارشنبه 19 اردیبهشت» ساخته وحید جلیلوند فیلمساز خوش قریحه ای که اثرش مورد توجه مردم و کارشناسان قرار گرفت. جلیلوند دراین فیلم موضوع گذشت را که در جامعه امروز ما کمرنگ شده است را به درستی به نمایش گذاشته است.

«من دیه گو مارادونا» فیلمی اجتماعی است که بهرام توکلی در کارنامه فیلمسازی اش برای اولین بار به  سراغ فیلمی رفته که پر پرسوناژ است و به دلیل موضوعی که دنبال می کند با طنز همراه است.

«قلعه رودخان» فیلمی با موضوع نوجوانان است که رمضانی توانسته به خوبی دنیای نوجوانان را به تصویر بکشد و در آراء مردمی نیز توانست مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

گروه هنر و تجربه نیز دو فیلم را در جشنواره به عنوان برگزیده اعلام کرد «مردی که اسب شد» و « روز مبادا» احتمالا یکی از این دو فیلم را برای این گروه برمی گزینند.

اما آثاری از جمله «رستاخیز»، «دلتنگی های عاشقانه»، «شهابی از جنس نور» ، «نقش نگار»،«پایان خدمت»، «حق سکوت »، «رنج و سرمستی»، «زمستان آخر»،«عاشق ها ایستاده می میرند»،«فردا»،«ناخواسته» و... هنوز رنگ پرده به خود ندیدند و از سال گذشته باقی مانده اند و این امر کار شورای صنفی نمایش را به مراتب سخت تر می کند.

انتهای پیام/ 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها