امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14716
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۴
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مخالفت با کلیات لایحه اصلاح قانون نظام ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مخالفت با کلیات لایحه اصلاح قانون نظام صنفی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس گفت: با توجه به اینکه اتاق بازرگانی و دیگر صنوف اقتصادی با قانون نظام صنفی سر و کار دارد و خدمات مناسبی به کشور کرده‌اند، لازم است کلیات لایحه نظام صنفی تصویب شود.

وی با بیان اینکه قرار نیست اتاق اصناف جانشین اتاق بازرگانی شود، افزود: اتاق بازرگانی و اتاق اصناف کارکرد خودشان را دارند و منظور و مقصود این لایحه جایگزینی اتاق اصناف بر اتاق بازرگانی نیست.

ندیمی با بیان اینکه یک سال درباره لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کار کارشناسی کرده‌اند برخی ایرادات مبنی بر اینکه کار کارشناسی در این لایحه صورت نگرفته را رد کرد.

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم نیز در موافقت با کلیات لایحه اصلاح قانون نظام صنفی گفت: در این لایحه به شهرستان‌ها توجه ویژه‌ای شده مثلا دیگر شهردار تهران عضو مجمع نیست؛ به جای رئیس شورای شهر تهران رئیس شورای استان در این مجمع حضور خواهد داشت تا نگاه بهتری به مسائل داشته باشد.

وی با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی از صنوف و صاحبان اصناف برای بررسی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی دعوت کرده و با آنها مشورت کرده افزود: این لایحه حاصل یک سال تلاش و کار کارشناسی کمیسیون تخصصی مجلس است.

امیرآبادی با بیان اینکه نمایندگان مخالف کلیات درباره جزئیات لایحه سخن گفته‌اند، افزود:‌ اکنون بحث کلیات مطرح است نه جزئیات. بهتر است کلیات را تصویب کنیم و در بررسی جزئیات نمایندگان نظرات خود را بدهند تا اعمال شود.

نماینده  مردم قم با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون نظام صنفی می‌تواند بخشی از مشکلات صنوف را برطرف کند، از نمایندگان خواست با کلیات این لایحه موافقت کند.

به گزارش فارس کلیات لایحه اصلاح قانون نظام صنفی با 139 موافق، 37 مخالف و یک رای ممتنع به تصویب رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها