امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147164
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی ایران در استرالیا، کتاب «انقلاب اسلامی ایران از دیدگاه صاحب‌نظران استرالیایی» را با عنوان انگلیسی «The Islamic Republic of Iran from the Viewpoint of Australian Scholars» را چاپ و منتشر کرد.
این کتاب حاوی 10 مقاله از اندیشمندان استرالیایی در خصوص انقلاب اسلامی است. مقالات منتشر شده در این کتاب عبارت‌اند از: «دستاوردهای چشم‌گیر ایران در سی‌وشش سال گذشته» از عبدالحسین وهاجی، سفیر ایران در استرالیا، «ایران؛ سیری در جمهوری اسلامی» از پروفسور امین صیقل، استاد دانشگاه و رییس مرکز اسلام و عرب دانشگاه ملی استرالیا، «درس‌هایی از انقلاب اسلامی ایران» از پروفسور تیم اندرسون، استاد علوم سیاسی در دانشگاه سیدنی، «امام خمینی از دیدگاه یک تازه‌مسلمان» از زینب تیلور رضوی، مدیر و آموزگار مدرسه، «تأثیرات انقلاب اسلامی ایران» از عباس میرزا، روزنامه‌نگار و فعال صلح، «نهضت امام خمینی و تشکیل حکومت اسلامی در ایران» از شیخ نامی فرحت العاملی، روحانی، «انقلاب اسلامی ایران در 36 سال و تأثیر آن در جهان» از حسین دیرانی، فعال سیاسی، «انقلاب اسلامی برهم زننده معادلات سیاسی و استراتژیک منطقه» از شیخ میکائیل غانم، نماینده مفتی اعظم علویون در سیدنی، «پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت جمهوری اسلامی در ایران» از شیخ احمد حسن الجینیدی، رهبر علویون در سیدنی و «امام خمینی و مهاتما گاندی؛ انعکاس اصل عدم خشونت در رهبری» از جابر مصطفی، روزنامه‌نگار.

مقدمه این کتاب به قلم محسن ابوطالبی، رایزن فرهنگی کشورمان در استرالیا نگاشته شده است. ابوطالبی در مقدمه این کتاب، سعی در معرفی دیدگاه امام خمینی (ره) نسبت به جامعه و بشر دارد و خیر و صلاح، کرامت انسانی و نجات او را محور اصلی و یکی از اهداف تشکیل حکومت توسط امام خمینی (ره) بیان می‌کند. وی در این مقدمه با اشاره به دیدگاه امام (ره) نسبت به اسلام به عنوان راه نجات جهانیان، هدف از تشکیل حکومت اسلامی را فلاح بشریت می‌داند.

وی همچنین در مقدمه این کتاب می‌نویسد: «امام (ره) ثابت کرد که دین اسلام با گذشت زمان و توسعه تکنولوژی به پایان راه خود نرسیده؛ بلکه هم‌اکنون به عنوان مهم‌ترین راه نجات بشریت مطرح است.»

ابوطالبی به تأثیر افکار امام خمینی (ره) در جامعه مسلمانان و جهان می‌پردازد در پایان گفته مقام معظم رهبری را در خصوص امام راحل (ره) می‌آورد که «شخصیتی آنچنان بزرگ بود که در میان بزرگان و رهبران جهان و تاریخ به جز انبیای الهی و اولیای معصومین (ع) به دشواری می‌توان کسی را با این ابعاد و خصوصیات تصور کرد.»

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها