امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147166
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فراخوان بیست و چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه منتشر شد و هنرمندان تا 10 اردیبهشت 1394 فرصت دارند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فراخوان بیست و چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه منتشر شد و هنرمندان تا 10 اردیبهشت 1394 فرصت دارند متون نمایش های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

این جشنواره که با هدف کشف و پرورش استعدادهای جوانان هنرمند و با تأکید بر سه اصل مهم «دانش، اخلاق، ایمان» و با شعار«معنویت، اندیشه و هنر»برگزار می‌ شود به آثاری که در خصوص موضوعات ارزشهای دینی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، خانواده الگوی ایرانی، ادبیات کهن اسلامی و ایرانی، چشم انداز ایران 1404 تولید شده باشد، توجه دارد.

همچنین آثاری که بر اساس خاطرات، رمان و داستان‌های منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اقتباس نمایشی شده باشند در اولویت خواهند بود. نمایشنامه‌های ارسالی، نباید توسط همان گروه قبلاً در جشنواره‌های سراسری و بین‌المللی شرکت کرده باشند.

 بیست و چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه، در دو مرحله‌ منطقه‌ای و سراسری برگزار میشود.

مقررات و ضوابط این فراخوان به شرح ذیل است:

-متقاضیان حضور در جشنواره (در استان‌ها و تهران)، بایستی مشخصات نمایشنامه مورد نظرخود  را در سایت دبیرخانه مرکزی جشنواره‌ها به نشانیwww.artfest.ir  ثبت و به همراه مدارک خواسته شده به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.- نمایشنامه‌های پذیرفته شده از استان‌ها حتماً باید از طریق مراکز استانی حوزه هنری تولید شده و پس از اجرای عمومی به مرحله بازبینی جشنواره منطقه‌ای معرفی شوند.

- زمان اجرای نمایش‌ها نباید کمتر از 30 دقیقه و بیشتر از 90 دقیقه باشد.

- استان‌هایی که جشنواره استانی تئاتر سوره ماه را برگزار می‌کنند و مایلند تا برگزیده آنها در جشنواره منطقه‌ای حضور یابد باید تا تاریخ 1394/5/15 جشنواره را برگزار نمایند.

- به نمایش‌های راه یافته به جشنواره منطقه‌ای مبلغ 15،000،000 ریال و نمایش‌های راه یافته به جشنواره سراسری تا سقف 40،000،000 ریال پس‌ از اجرا در جشنواره کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

- آثار شرکت کننده در جشنواره‌های منطقه‌ای، در بخش‌ها‌ی نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد، طراحی صحنه و موسیقی مورد داوری قرار خواهند گرفت.

- به برگزیدگان جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد، طراحی صحنه و ساخت موسیقی جایزه اهداء خواهد شد.

- آثار پذیرفته شده از استان‌ها، حتماً باید توسط هنرمندان بومی استان مربوطه و در محل سکونت خود تمرین و آماده شوند، در غیر این صورت این قبیل آثار در مرحلة بازبینی ارزیابی نخواهند شد.

- ارسال اثر به جشنواره، به منزله پذیرفتن تمام شرایط و ضوابط جشنواره است و اعتراضات بعدی پذیرفته نخواهد شد.

- تصمیم‌گیری در موارد پیش‌بینی نشده برعهده ستاد جشنواره خواهد بود.

هنرمندان همچنین باید مدارک ذیل را فراهم کنند:

- سه نسخه تایپ شده از نمایشنامه که ثبت شده و کدرهگیری اخذ کرده باشد.

- آپلود فایل WORD اثر در قسمت مربوطه سایت (برای نمایشنامه‌های چاپ شده خلاصه نمایشنامه را در قالب فایل WORD آپلود نمائید(

- مجوز نویسنده اثر

- سوابق هنری کارگردان به همراه یک قطعه عکس

مراحل ارسال آثار:

ثبت اثر در سایت جشنواره به آدرس www.artfest.ir

 اخذ کد رهگیری و درج آن روی متن

ارسال مدارک به همراه متن به نشانی تهران، خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، حوزه هنری، طبقه همکف، دبیرخانه مرکزی جشنواره های حوزه هنری.

تقویم برگزاری:

مهلت ارسال متون: تا تاریخ 10 اردیبهشت 1394

اعلام نتایج بازخوانی: 16 خرداد ماه 1394

زمان بازبینی آثار: 20 تیر تا 20 مردادماه 1394

برگزاری جشنواره مناطق : نیمه دوم مرداد و شهریور 1394

برگزاری جشنواره سراسری: 11 تا 17 مهرماه 1394

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها