امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147183
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 127
میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد عدم برگزاری مزایده دو باشگاه ورزشی ...

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد عدم برگزاری مزایده دو باشگاه ورزشی استقلال و پرسپولیس در روز دوشنبه ۲۷ بهمن ۹۳ گفت: چون پیشنهادی دریافت نشده بود، بنابراین مزایده هم منتفی شد.
وی افزود: مزایده دوباره برگزار خواهد شد، اما در اینکه چه زمانی باشد، بعداً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد، ولی فعلاً تا یکشنبه هفته آینده صبر کنید.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد اینکه مزایده بعدی کی و چگونه و با چه شرایطی خواهد بود، گفت: قیمت پایه 290 میلیارد تومانی که برای هر کدام از این باشگاه‌ها در نظر گرفته شده، تغییری نخواهد کرد و مزایده در خود سازمان خصوصی‌سازی برگزار خواهد شد و قرار نیست در بورس یا فرابورس مزایده برگزار شود.

پوری حسینی در مورد اینکه آیا پیشنهادی برای خرید این دو باشگاه رسیده بود، گفت: اگر پیشنهاد می‌رسید، مزایده برگزار نمی‌شد، اما چون پاکتی برای پیشنهاد دریافت نشد، مزایده هم برگزار نشد.

وی در مورد اینکه آیا قیمت‌ها پایین‌تر از نرخ پایه بوده است، گفت: پیشنهادی دریافت نشد تا برسد به اینکه قیمت داشته باشد و ما که از داخل پاکت‌ها خبر نداشتیم و اگر پاکت دریافت شده بود، مزایده برگزار می‌شد که در آن صورت بعد از باز کردن پاکت یا مزایده قابل قبول و یا غیرقابل قبول می‌شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد نرسیدن پاکت‌های پیشنهاد مزایده گف: علت را باید از خریداران پرسید که آیا توان نقدینگی دارند و یا تعهد و تمایل به خرید این دو باشگاه ورزشی نداشته اند، به هر دلیلی نخواستند در این مزایده شرکت کنند.

پوری‌‌حسینی در مورد اینکه آیا میزان تعهدات، طلب و بدهی باشگاه‌ها مشخص شده است، گفت: ما به عنوان سازمان خصوصی‌سازی تعهد و بدهی نمی‌‌فروشیم، بلکه ما دارایی می‌فروشیم و برند و دارایی این دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس را به مزایده می‌گذاریم و اگر کسی آنها را خرید این شرکت‌ها منحل می‌شود، اما برند و دارایی‌ها باقی می‌ماند.

به گزارش فارس در اطلاعیه‌های قبلی سازمان خصوصی سازی آمده بود: خریدار این باشگاهها باید 40 درصد مبلغ پایه را نقدی و 60 درصد بقیه را در دو سال پرداخت کند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها