امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147191
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برکناری علی شجاعی‌صائین مدیر اداره کتاب در پس مصاحبه با روزنامه جوان درباره ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برکناری علی شجاعی‌صائین مدیر اداره کتاب در پس مصاحبه با روزنامه جوان درباره کتاب & laquo;من این نس» محمدرضا اسدزاده و حواشی پیرامون این کتاب و نویسنده‌اش آن قدر عجیب بود که رسانه ها از مسئولین وزارت ارشاد توضیح بخواهند ولی وزیر ارشاد و معاونش به هر صورت از این امر شانه خالی کردند. وزیر ارشاد در این باره برکناری شجاعی صائین را نه به خاطر ممنوعیت مصاحبه مدیران با رسانه بلکه یک تخلف بزرگ اداری خواند. (جزئیات بیشتر را بخوانید) عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد نیز روز گذشته این برکناری را یک امر اداری دانست و از رسانه‌ها خواست زیاد با آن ور نروند.(جزئیات بیشتر را بخوانید).

در پی این اتفاقات علی شجاعی صائین که تا امروز سخنی درباره برکناری‌اش نگفته با ارسال نامه‌ای به پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به این مطالب واکنش نشان داد.

بسمه‌تعالی

ورود به عرصه‌های خرد و کلان اداری و مدیریتی یا خروج از آن‌ها، فی‌نفسه واجد ارزشی نیست و به همین دلیل، وقتی متن نامه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برکناری‌ام از اداره کتاب را توسط جناب آقای صالحی، معاون محترم امور فرهنگی، دریافت کردم و خواندم، به راحتی آن را پذیرفتم و از پاسخ دادن به پرسش‌های پرشمار خبرنگاران رسانه‌ها درباره زمینه‌ها و دلایل این اتفاق پرهیز کردم.

با این‌حال، پس از درج مصاحبه وزیر محترم در برخی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در روز سه‌شنبه مورخ 21/11/93، ضروری دانستم به اطلاع برسانم موضوع «دستورالعمل» یا «بخش‌نامه عمومی وزارتخانه» مورد اشاره ایشان، ممنوعیت مصاحبه مدیران وزارتخانه بوده است و علت برکناری این‌جانب نیز، مستند به نامه وزیر محترم خطاب به معاون محترم امور فرهنگی، عدم رعایت این ممنوعیت و انجام مصاحبه بوده است. نامه ذکر شده بعدازظهر روز سه‌شنبه 7/11/93 صادر و عصر همان روز به رؤیت من رسید.

در ضمن درباره مسائل مختلفی که طی روزهای اخیر از سوی برخی از مسئولین وزرات‌خانه بیان شده است و هم‌چنین مکاتبات به‌عمل آمده در مورد بعضی از این اظهارات، مطالب فراوانی دارم که به دلیل پرهیز از ایجاد حاشیه و تنش در فضای نشر کشور فعلاً از بیان آن‌ها صرف‌نظر می‌کنم و امیدوارم دلیلی برای ذکر آن‌ها پیش نیاید.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها